گرما روی کرونا تأثیری نداشته است

[ad_1]

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: اگر مردم از زدن ماسک و شستن مکرر دست‌هایشان خسته بشوند آن زمان است که کرونا پیروز شده و مجبوریم برخی از محدودیت‌ها را مجدداً بازگردانیم.

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، افسون تیزویر با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: علی رغم اینکه وضعیت برخی شهرها و استان‌های کشور در ارتباط با سرعت شیوع کووید ۱۹ قرمز است ولی وضعیت البرز همچنان پایدار است و تغییر محسوسی در خصوص تعداد بیماران اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه با عادی شدن شرایط گوش مردم نسبت به توصیه‌های مجموعه بهداشت و درمان در خصوص ضرورت حفظ اصول بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس سنگین شده، افزود: متاسفانه عده‌ای تا زمانی که یکی از نزدیکان و وابستگانشان به کرونا مبتلا نشود، نسبت به این ویروس و سرعت انتقال آن حساس نمی‌شوند.

این مسئول اضافه کرد: این ویروس به ظاهر ساده به نظر می‌رسد ولی می بینیم که بر خلاف پیش بینی‌ها حتی گرمای هوا هم روی آن اثری نداشته است.

تیزویر گفت: اگر مردم  از زدن ماسک و شستن مکرر دست‌هایشان خسته بشوند آن زمان است که کرونا پیروز شده و مجبوریم برخی از محدودیت‌ها را مجدداً بازگردانیم.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز افزود: از مردم درخواست می‌شود برای شکست این ویروس اصل شست‌وشوی ۲۰ ثانیه‌ای دست‌ها را فراموش نکنند، فاصله اجتماعی خود با سایر افراد را رعایت کنند، صرفاً برای انجام کارهای ضروری از منزل خارج شوند، مسافرت نروند، در دید و بازدید با افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه ای دارند حساسیت نشان دهند.

وی توضیح داد: امیدواریم در مواجه به این ویروس و برای جلوگیری از ابتلای خود و عزیزانمان به آن طوری عمل کنیم که روزی نرسد که آرزو داشته باشیم ای کاش زمان به عقب برمی‌گشت و می‌توانستیم رفتار خود را اصلاح کنیم.

[ad_2]

Source link