برای این کار باید آچار را روی سر ترموکوپل قرار داده و چند بار خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا کاملا جدا شود. سپس لایه بالایی اجاق گاز را روی آن قرار داده و پیچ ها را با کمک پیچ گوشتی سفت کنید و شعله پخش کن را نیز بر روی جای خودش قرار دهید. در قسمت نهایی تعویض ترموکوپل اجاق گاز شما باید ترموکوپل جدید را برداشته و با کمک آچار فرانسه در جهت عقربه های ساعت به ورودی گاز وصل کنید و سر دیگر آن را هم به شعله پخش قیمت ترموکوپل فر اجاق گاز کن متصل کنید.

از آشپزی گرفته تا دم کردن چای نیاز به آتش دارد که با توجه به در دسترس و مقرون به صرفه بودن گاز، اجاق گازی بیشترین کاربرد را دارد. این پیچ ها عموما روی اجاق گاز و در برخی موارد در کنار و پهلوها وجود دارد اگر هدف شما تعویض ترموکوپل اجاق گاز رومیزی است پیچ ها در این مدل روی صفح گاز قرار دارند همه پیچ ها را در یک ظرف کوچک نگه دارید تا گم نشود عموما پیچ های گازی چهار سو هستند اما برخی از آن ها نیز دو سو هستند.

تمام مشعل ها را بررسی کنید و اگر متوجه شدید که همه آنها در وضعیت خاموش هستند،شیر گاز را ببندید. مسیر ورود گاز و تقسیم شدن مسیر به سمت شعله پخش کن ها را دنبال کنید و ببینید که ترموکوپل در کجای این مسیر قرار داد عموما به تعداد شعله پخش کن ها ترمو کوپل داریم که یعنی یک اجاق ۴ شعله ۴ ترموکوپل دارد.

یعنی جرقه ضعیف زرد یا نارنجی رنگ داشت، باید فندک تعویض شود. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهادی در مورد تعویض ترموکوپل اجاق گاز صفحه ای خوشحال می شویم که آن را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. اجاق گاز باید جایی نصب شود که هوا در آنجا جریان کافی داشته باشد.