کلاس‌های دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور حضوری و مجازی می‌شود

[ad_1]

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۱۵ شهریور ماه، به صورت ترکیبی از آموزش حضوری و الکترونیکی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۱۵ شهریور ماه، به صورت ترکیبی از آموزش حضوری و الکترونیکی آغاز خواهد شد.

علی خاکی صدیق روز یکشنبه اظهار داشت: اعلام بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از ۱۵ شهریور ماه که روز گذشته توسط رییس جمهوری مطرح شد، پیشنهاد وزارت علوم بود.

وی با اشاره به نحوه آموزش در دانشگاه ها از ۱۵ شهریور ماه، گفت: کلاس های آموزشی ترکیبی از حضوری و الکترونیکی خواهد بود و بعید است گزینه حضور دانشجویان همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه محقق شود.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: در این زمینه فقط بخشی از دانشجویان در دانشگاه حضور می یابند که تصمیم گیری در این خصوص بر عهده دانشگاه است.

خاکی صدیق درباره آمادگی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان از ۱۵ شهریور ماه، تاکید کرد: همیشه در بدو شروع ترم تحصیلی این انعطاف برای زمان آغاز به کار دانشگاه ها وجود داشت؛ شاید دانشگاهی قبل از ۱۵ شهریور و دانشگاه دیگری بعد از این تاریخ به استقبال سال تحصیلی برود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها هیچ موقع هم زمان با هم سال تحصیلی را آغاز نکرده اند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روز گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا خبر از بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از شهریور ماه داد و تاکید کرد که خوابگاه و کلاس خلوت برای ما اصل است. پیش از سخنان رییس جمهوری، وزارت علوم برنامه های خود را در این راستا تدوین کرده بود که در صورت اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا آغاز سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹ کلاس ها به صورت حضوری و الکترونیکی برگزار می شود.

نحوه برگزاری کلاس ها و اینکه کدام درس ها در زمره آموزش های الکترونیکی یا حضوری قرار گیرند بر عهده دانشگاه ها گذاشته شده است.

از زمان شیوع ویروس کرونا، دانشگاه های کشور هم از قابلیت آموزش الکترونیک برای تکمیل ترم تحصیلی جاری استفاده کردند. این ترم تحصیلی همچنان ادامه دارد و امتحانات پایان ترم هنوز آغاز نشده است.

[ad_2]

Source link