کدام آزمون‌های سراسری به تعویق افتاد؟

[ad_1]

زمان برگزاری آزمون‌های دکتری در تاریخ ۲۶ تیرماه و کارشناسی ارشد در روزهای دوم و سوم مردادماه پیش از نیمه شب گذشته با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور به تعویق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، زور کووید ۱۹ باز هم بر کنکور چربید و بالاخره با کش و قوس های فراوان، برای سومین بار برگزاری کنکورهای دکتری و کارشناسی ارشد با انتشار اطلاعیه‌ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور روی پایگاه اینترنتی این سازمان تا زمان نامعلومی به تعویق افتاد.

خبرنگاران با پیگیری های مکرر از سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت بهداشت متوجه شدند تکلیف زمان برگزاری کنکورهای دکتری و ارشد روز یکشنبه ۲۲ تیرماه مشخص می شود. البته تاکنون به غیر از اطلاعیه دیشب سازمان سنجش، خبر رسمی در این زمینه از سوی مسوولان ستاد ملی مبارزه با کرونا منتشر نشده و همچنین بر اساس اطلاعیه این سازمان زمان برگزاری این آزمون ها موکول به ابلاغ از سوی وزارت بهداشت شده است.

قرار بود کارت ورود به جلسه کنکور دکتری از امروز دوشنبه ۲۳ تیرماه توزیع و آزمون روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه برگزار شود که به این ترتیب احتمالا زمان توزیع کارت ها نیز به تعویق می افتد.

حال باید دید سکانداران ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت چه زمانی، شرایط را مناسب برای برگزاری این دو کنکور می دانند. کنکورهایی که در کل حدود ۸۳۰ هزار داوطلب دارند.

از سوی دیگر نباید از نظر دور داشت که به خاطر کنکورهای دکتری و کارشناسی ارشد، تعداد زیادی از استادان و کارمندان چاپخانه آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری هم اکنون در قرنطینه ای از نظر امنیت سوالات به سر می برند و با این شرایط مشخص نیست آنها چه زمانی از این چهاردیواری خارج می شوند.

در مورد کنکور سراسری سال ۹۹ نیز به نظر می رسد این آزمون طبق برنامه زمانبندی شده در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه برگزار شود. تاکنون مطلبی در مورد تعویق این آزمون بیان نشده است.

زمان برگزاری ۳ آزمون وزارت بهداشت به تعویق افتاد

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی نیز گفت: سه آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی، زبان و غربالگری المیپاد علمی دانشجویی با توجه به شدت بیماری کرونا در کشور و به منظور حفظ سلامت داوطلبان به تعویق افتاد.

سیدسعید هاشمی نظری اظهار داشت: با توجه به شدت بیماری کرونا در کشور و به منظور حفظ سلامت داوطلبان و اجرای سخت گیرانه تر پروتکل های بهداشتی، سه آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی، آزمون زبان و آزمون غربالگری المیپاد علمی دانشجویی به تعویق افتاد.

به گزارش روز دوشنبه معاونت فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وی افزود: این سه آزمون در هفته پایانی تیرماه قرار بود برگزار شوند که فعلا تصمیم گرفته شد تعویق کوتاه مدتی برای این سه آزمون داشته باشیم.

آزمون EPT تیرماه دانشگاه آزاد لغو شد

آزمون زبان انگلیسی EPT دانشگاه آزاد اسلامی لغو شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا طی روزهای اخیر و اعمال محدودیت در برخی از استان‌های کشور و درخواست‌های واصله به مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی به اطلاع داوطلبان آزمون زبان انگلیسی تیر ماه دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند این آزمون که پیش از این مقرر شده بود در روز جمعه ۲۷ تیر ماه برگزار شود به زمان دیگری که متعاقباً اعلام خواهد شد موکول شد.

[ad_2]

Source link