کارهای اقتصادی باید آغاز شود/ تعطیلی و اخراج کارگران بار مضاعفی بر اقتصاد تحمیل می‌کند

[ad_1]

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است کارهای اقتصادی کم‌کم آغاز شود چرا که در غیر این‌صورت با تعطیلی کامل و اخراج کارگران بار مضاعفی بر اقتصاد کشور تحمیل خواهد ‌شد.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، احمد انارکی محمدی اظهار کرد: بحران کرونا همه کشورها را از نظر اقتصادی درگیر کرده و طبعا ما هم از این امر مستثنا نیستیم. ما پیش از این هم در زمینه تحریم، مبادلات بانکی و اقتصادی مشکلاتی داشتیم که با وجود بحران کرونا این مشکلات چند برابر شده است.

وی افزود: با توجه به تعطیلی بسیاری از مراکز اقتصادی بخصوص کسب و کارهای کوچک و متوسط و اصناف، صدمه زیادی متوجه این بخش شده است. اصناف ما ۷ برابر دنیا است و به همین نسبت درآمدهایشان هم پایین است و طبیعتا در این فرصت کم نمی توان به همه آنها کمک کرد. در حال حاضر مهم این است که معیشت مردم تامین شود تا بتوانیم از این دوران عبور کنیم، شاید مبالغ کمی تخصیص پیدا کند که کافی نباشد اما لازم است و باید ادامه پیدا کند.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من کارهای اقتصادی باید کم‌کم آغاز شود تا منجر به تعطیلی کامل نشود، اگر اینها را در نیابیم به تعطیلی کامل و اخراج کارگران منجر می‌شود که بار مضاعفی را بر اقتصاد تحمیل می‌کند.

انارکی یادآور شد: دولت باید با مکانیزم‌هایی مثل بیمه، مالیات و عوارض از کسب و کارها حمایت کند. البته بخشی از این کار انجام شده و بخشی دیگر باید تداوم پیدا کند. دولت برنامه هایی در این زمینه دارد و مجلس هم هفته گذشته در اولین جلسه خود بررسی‌هایی در این باره داشت. امیدواریم در جلسات هفته جاری هم با همکاری دولت مصوبات خوبی در این زمینه داشته باشیم.

[ad_2]

Source link