[ad_1]

به گزارش شفاف، دومین شرکت هواپیمایی بزرگ چین با وجود رکود شدید جهانی در بخش مسافرت هوایی به دنبال شیوع ویروس کرونا، قرار است یک شرکت هواپیمایی جدید راه‌اندازی کند.

شرکت «چاینا ایسترن» با طیف وسیعی از شرکای خود از جمله بزرگترین آژانس مسافرتی اینترنتی چین یعنی «تریپ دات کام» نیروهای خود را برای راه اندازی این شرکت ادغام کردند.

بر اساس این گزارش، خطوط هوایی جدید، مقصد خود را بر روی جزیره هاینان که با جمعیت هشت میلیون نفر قطب تجارت آزاد چین محسوب می‌شود، متمرکز خواهد کرد.

این در حالی است که برخی منتقدین، راه اندازی این شرکت هواپیمایی را که با مشکلات جدی صنعت هواپیمایی همزمان شده است، زیر سوال برده اند.

شرکت «چاینا ایسترن» که تحت حمایت دولت این کشور قرار دارد مالکیت 51 درصد از سهام این شرکت هواپیمایی را که خطوط هوایی بین المللی سانیا نام دارد، در اختیار گرفته است.

طبق اطلاعیه‌ای که روز یکشنبه به بورس هنگ کنگ ارسال شده است، سایر پشتیبانان مالی این شرکت شامل هواپیمایی جونیائو مستقر در شانگهای و یکی از بخش‌های شرکت تریپ دات کام هستند.

این شرکا امیدوارند از اهمیت فزاینده جزیره هاینان در چین سود ببرند. این جزیره حدود 30 برابر هنگ کنگ وسعت دارد و یک مکان محبوب برای گردشگران چینی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link