سبک Hip Hop / Rap / Rapcore

این موسیقی همچنین می تواند به عنوان پس زمینه موسیقی سنتی B&R دیده شود. موسیقی از اوایل دهه 1970 در شهرهای آمریکا آغاز شد. رپ اولین بار در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 ظاهر شد. امروزه این آهنگ ها با نام Old School Hip Hop شناخته می شوند. موسیقی رپ هم در شرق و هم در غرب شکوفا شد و به سرعت به یکی از محبوب ترین سبک های موسیقی تبدیل شد. مرکز اصلی این موسیقی در شرق نیویورک و در غرب لس آنجلس است. در سالهای اولیه این موسیقی ، مناطق شرقی تأثیر بیشتری در این سبک داشتند ، اما به تدریج ، در اوایل دهه نود ، این روند به غرب گسترش یافت. با گسترش سریع این سبک ، بسیاری از شاخه ها منشعب شدند ، برخی بر اساس فرم و برخی دیگر بر اساس تقسیمات جغرافیایی و نژادی. موسیقی هیپ هاپ جایگزین یکی از سبک هایی است که در اواخر دهه نود بسیار محبوب شد و زمینه ظهور سبک رپ جاز را فراهم کرد. این موسیقی به سرعت از مرزهای ایالات متحده گسترش یافت و پایگاه های محکمی در کشورهایی مانند انگلیس ، فرانسه ، آلمان ، ترکیه ، مکزیک و … یافت. این موسیقی با سبک های مختلفی مانند هوی متال و الکترونیک ترکیب شده است که هرکدام از آنها زیرشاخه های بسیاری را ایجاد کرده اند. Hardcore شاخه دیگری از این موسیقی است که موفقیت های زیادی کسب کرده است.

http://midl.ir

Electronica-الکترونیکا

این شاخه از موسیقی به سبک های Disco و Funk در اوایل دهه 1970 برمی گردد. برای اولین بار از سازهای الکترونیکی برای اجرای موسیقی در این سبک ها بسیار استفاده می شود و این روند به گونه ای ادامه دارد که شکلی کاملاً جدید از قلب این سبک ها پدیدار می شود. شهرهای شیکاگو ، دیترویت و نیویورک اولین کسانی بودند که سبک هایی مانند تکنو را دیدند ، اولین بار در اواخر دهه 1980 اجرا شد.

 

 

این سبک موسیقی به طور قابل توجهی در انگلستان نیز گسترش یافت و امروزه به یکی از محبوب ترین سبک های موسیقی پاپ تبدیل شده است. اگرچه این سبک در اصل نوعی موسیقی رقص بود ، اما به تدریج تهیه کنندگان سبک های ملایم و آرام تری را در آثار خود تجربه کردند تا بیشتر به خانه نفوذ کنند.

http://songdownloader.ir

موسیقی راک

موسیقی راک طیف بسیار گسترده ای را شامل می شود و می توان آن را محبوب ترین سبکی دانست که در دهه پنجاه ظهور کرد. اولین ژانرهای Rock & Roll در اواخر دهه 1940 ظاهر شد. چاک ، الویس پریسلی ، بری ، بیل هیلی و بادی هالی از اولین کسانی بودند که این سبک موسیقی را به همه معرفی کردند. ریشه های اصلی این موسیقی به سبک هایی مانند کانتری و راکبلی و از سوی دیگر به سبک های Gospel و B&R برمی گردد. این سبک به سرعت در ایالات متحده و اروپا بسیار محبوب شد و خیلی زود در بسیاری از شعب گسترش یافت. در دهه 1960 ، هنگامی که موسیقی در انگلستان معرفی شد ، هنرمندانی مانند بیتلز ، رولینگ استونز و استونز تأثیر زیادی در موسیقی داشتند و آن را از ساده ترین شکل خود خارج کردند. با گذشت سالها ، سبک های هوی متال و پانک به تدریج از موسیقی ظهور کردند. از دیگر زیرشاخه های مهم موسیقی راک می توان به Progressive Rock اشاره کرد که از موسیقی کلاسیک الهام گرفته است تا تأثیر قابل توجهی در آینده موسیقی راک داشته باشد. راک همیشه به عنوان یکی از محبوب ترین انواع موسیقی شناخته شده است.

http://jiiz.ir

سبک New Age

عصر جدید نوعی موسیقی است که تأکید زیادی بر بیان عواطف و احساسات درونی دارد. این موسیقی معمولاً مضمونی آرام و آرام دارد. آنچه در این آثار بسیار مهم است ، تأکید ویژه بر معنویت و مشکلات معنوی است. حتی برخی از آثار این سبک در مواردی مانند موسیقی درمانی قابل استفاده است. نوازندگان این سبک معمولاً دانش و توانایی زیادی دارند و می توانند شنوندگان را به کارهای خود جلب کنند.

http://nexonemusic.ir

طبقه بندی سبک های موسیقی

– سبک های موسیقی هنری

باله ، موسیقی کلاسیک ، موسیقی کلاسیک ، جاز در سالن (کراز جاز) ، موسیقی کراس ، هارمونی باز و بسته ، Ares Ancient ، New Ares ، Baroque ، Ballad ، Balta ، Big Band ، Biguin ، Chongkak ، Kai Luong ، موسیقی آرایشگری ، سالن موزیکال (دوربین موسیقی) ، موسیقی تصادفی …

http://nexone.ir

– سبک های موسیقی مذهبی

کلمات ، تواشی ، عزاداری ، تولد ، تلاوت ، انواع دعاها ، انواع تلاوتهای مناکیب ، قرائت فضایل ، گلاب ، غذا ، مداحی ، موسیقی مناسب (مانند انواع چاوشی ، انواع جاز ، تلاوت های مناسب ، تلاوت بازار و … فارسی ، ترکی ، عربی و … در تسلیت مناطق موسیقی رمضان (نمونه سی دی های صوتی مرتبط ، نماز رمضان ، نماز صبح ، نماز افطار ، نماز صبح و …) موسیقی عبادت (موسیقی مرتبط ، شامل انواع دعاها ، ادعیه ، دعای ندبه ، قرائت و مناجات ، از جمله نماز مغرب ، صبح و صبح ، قرائت صبح و … موسیقی موسیقی مذهبی مناطق ایران (براساس لحن محلی ، منطقه ای و اذان ملی و محلی ) موسیقی کریسمس ، موسیقی در ستایش ائمه و اولیای الهی ، از جمله تلاوت های مختلف مناقب ، قرائت فضایل ، مداحی و موارد دیگر.

http://bidl.ir