جعفری وجود حلقههای میانی و مردمی در فعالیتهای ذیل اقتصاد فرهنگ و محصولات فرهنگی را تنها راه تحول و رشد این حوزه دانست. وی تصریح کرد: البته فاصله سطح کارهای انجام شده با وضعیت موجود بسیار است و باید این حوزه گسترش پیدا کند. تولید محتوا امروزه برای کسب و کار های اینترنتی بسیار حائز اهمیت است، زمانی که محتوای با کیفیتی تولید شود مخاطبی که آن مطلب را مطالعه می کند و میخواند رغبتی پیدا می کند که از شما تولید محتوا طراحی داخلی خرید کند. تولید محتوا زمانی می تواند بیشترین اثر را داشته باشد که در سایت بهینه شده و با ساختار درست قرار بگیرد. مؤسسه جامجم در راستای عمل به مسوولیتهای اجتماعی و فرهنگی خود، بعد از تجربه موفقی که از اجرای طرح نشان ایرانی یک در سال ۱۳۹۸ داشت، تصمیم گرفت سال ۱۳۹۹ طرح نشان ایرانی۲ را باهدف حمایت از شرکتهای دانشبنیان، استارتآپها و مخترعان اجرا کند. وی ادامه داد: مجمع ایراننوشت در این چند سال خیلی سعی کرده است این صحبتها را به گوش مسئولان و مؤثرین جامعه در حوزه فرهنگ برساند ولی هنوز ابهامات و کاستیهایی حتی در فهم این موضوع وجود دارد و آنطور که شاید و باید اهمیت این موضوع محصولات فرهنگی و به تبع آن نوشتافزار درک نشده است،البته فعالیتهای امیدبخشی درسالهای اخیر بیشتر درمجموعهها و تشکلهای مردمنهاد در حوزه پوشاک، اسباببازی و نوشتافزار انجام شده که قابلتقدیر است.درادامه نادر جعفری با ذکر این موضوع که همه ما یا پدر و مادر هستیم یا درآینده خواهیم بود و قطعاً به طورمستقیم درگیر تعامل با کودکان و نوجوانان هستیم،گفت:این موضوع صرفاً یک موضوع حاکمیتی یا حتی پژوهشی و علمی در راستای سیاستگذاری نیست و همه ما بهعنوان والدین یا مربی یا بر اساس روابط اجتماعی دیگر، درگیر موضوع محصولات فرهنگی کودک و نوجوان مثل همین نوشتافزار هستیم.

تولید محتوا خوب 4- تا حد امکان مراحل تدریس به صورت تعاملی تنظیم گردیده و با طرح سوالات مناسب و الزام کاربر به پاسخ صحیح به این سوالات در جریان آموزش، باعث ایجاد همکاری و تعامل کاربر با برنامه گردد. هدف از نوشتن سناریو روی کاغذ آوردن تمام مطالب، سرفصلها و قسمتهای مختلف نرمافزار با جزئیات کامل و گروهبندی مطالب و پیشبینی بخشهای مختلف جهت ارائه بهتر مطالب به کاربر و در واقع تهیه طرح درس آموزشی است. هدف گرافیک فقط زیباسازی نیست. حالا اینکه میگم خودمون تصاویر با کیفیت برای تولید محتوا خلق کنیم شاید براتون سوال پیش بیاد که خب ما که طراح گرافیک یا تصویر ساز یا نقاش نیستیم که بخوایم تصاویر رو هم خودمون خلق کنیم ! افراد عموماً خیلی سریع در این مورد که میخواهند یک محتوا را دنبال کنند یا نه، تصمیم می گیرند. در این بخش باید بار آموزشی نرمافزار کاملا مطابق با محتوای آموزشی مورد نظر تنظیم گردد تا کاربر در استفاده از نرم افزار دچار سردرگمی نشود. 3- مطالب بهگونهای تنظیم شود که در کاربر این حس ایجاد گردد که کلیه مطالب مورد نیاز آموزشی در برنامه پوشش داده شده است. این کار را حتما جدی بگیرید تا قبل از تولید انبوه متوجه ضعفهای کارتان شوید.

تولید محتوا لوازم خانگی علاوه بر استفاده از از گوگل ترند، شما میتوانید از شبکه های اجتماعی ایده بگیرید. مانند بسیاری از متخصصان در رشته های دیگر تولید محتوا حسابداری نیز دقت و صراحت خاصی را می طلبد. در دنیای جدید طراحی و مد، مواردی همچون دکمههای پیراهن مردانه، جیبها، سرآستینها و حاشیههای لباس نیز مورد توجه قرار میگیرند تا مردان شیکپوش بیشتر از گذشته به لباسی که میپوشند اهمیت بدهند. این نرمافزار بهترین محیط برای «نوشتن» در اندروید است؛ چرا که سرعت پردازش آن به مراتب از تمام رقیبان خود بیشتر بوده و بر روی گوشیهای میان رده از Google Docs هم بهتر عمل میکند. شاید اگر سالها پیش این سوال را از خود یا اطرافیانتان میپرسیدید، مهمترین یا حتی تنها پاسخی که دریافت میکردید، کیفیت و رنگ لباس بود. ایجاد یک برنامه بازاریابی گردشگری ممکن است مهمترین کاری باشد که شما برای بازاریابی اینترنتی خود انجام میدهید. علاوه بر چاپ آگهی رایگان، برای ضریبدهی هر چه بیشتر از نحوه فعالیت و نوع کسبوکار شرکتهای دانشبنیان محتوای تولیدی از طریق ایجاد صفحه اختصاصی در سایت جامجم آنلاین نیز بارگذاری میشد. در صورتی که قبلا برای تولید محتوا اشتباهاتی داشته اید، می توانید از آن یک لیست ایجاد کرده و سپس این لیست را به اشتراک بگذارید که قطعا می تواند برای شما جذاب واقع شود.

ذکر شرایط و معیار در این نوع از اهداف ضرورتی ندارد. این نوع محتوا به دلیل استفاده از عدد میتواند تیترهای جذابی را به وجود آورد که در بسیاری موارد نرخ کلیک آن بالا است. برای استفاده بیشتر از قیف بازاریابی محتوای خود، مهم است که از نوع مناسب محتوا استفاده کنید تا خریداران بالقوه را از طریق آن به دست آورید. گاهی اوقات پیش میآید که شما قصد دارید مسائل مختلف دین را برای آشنایی بیشتر افراد در اختیار آنها قرار دهید تا در مورد مسائل مذهبی آنها دچار مشکل نشوند. مخاطبانی که به علم روز پزشکی آگاهند و به همین دلیل لازم است تا منابع خارجی را الگو خود قرار دهید. جعفری نیز که از متخصصان حوزه مدیریت فرهنگی است، اظهار کرد:سالیان سال است ما موضوع سوره فیل و داستان سپاه ابرهه رااز کودکی و نوجوانی تا همینالان نیز میشنویم و این موضوع به صورت انتزاعی برای ما درک شده بود و جلوههای آن را درجامعه نمیدیدیم و کاری به آن نداشتهایم تا اینکه با ساخت انیمیشن فیلشاه این موضوع برای کودکان و نوجوانان ملموس شد و آنوقت توانستیم آن را به کاراکتری تبدیل کنیم که روی دفتر مشق و محصولات فرهنگی استفاده شود و یک برونداد اجتماعی داشته باشد.