پیشی گرفتن تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها از بهبود یافتگان کرونا

[ad_1]

به گزارش شفاف،علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در اخبار شبکه پنج اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته تعداد ۳۹۹ بیمار جدید در بخش عادی و ۱۲۲ مورد جدید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و تعداد ۴۷۰ بیمار از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان تهران با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند.

او با اشاره به اینکه برای اولین بار تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها از بهبود یافتگان پیشی گرفته است، ادامه داد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی تعداد ۸.۶ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی نیازمند بستری در بیمارستان‌های سطح استان تهران هستند و بر اساس الگوی امروز بیشتر بیماران با علائم تنفسی در بیمارستان بستری شده که این امر منجر به اقامت طولانی‌تر در مراکز درمانی می‌شود.

او بیان کرد: در حال حاضر بیمارستان‌ها از نظر تخت و امکانات در وضعیت خوبی هستند، اما این مساله بدین معنی نیست که ورودی به بیمارستان‌ها را مدیریت نکنیم، زیرا تیم پزشکی به دلیل خستگی و کار شبانه روز در حال فرسایش است.

او گفت: متناسب با تغییرات آماری و با هماهنگی ستاد ملی تصمیمات لازم برای شهر تهران در نظر گرفته می‌شود.

زالی با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر الزام استفاده از ماسک افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا استفاده از ماسک در مراکز تجمعی مانند مترو و اتوبوس الزامی می شود.

او ادامه داد : براساس دستورالعمل جهانی، اجتماعات به جمع شدن سه، پنج و ۱۰ و حتی ۲۰ نفر گفته می شود و استاندارد ها در حدود ۱۰ نفر است که در برخی از کشورها به دلیل شرایط بحرانی اپیدمی این عدد سختگیرانه تر است.

زالی گفت: استفاده از ماسک در مراکزی مانند اداره ها و حتی تجمعات اختیاری مانند عروسی و عزاداری لازم است زیرا اینگونه مکان ها که فضای مسقفی دارند خطر ابتلا به بیماری کرونا را افزایش می دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link