ورود "بدون ماسک"ممنوع

[ad_1]

ز صبح امروز اجرای طرح استفاده از ماسک در شبکه حمل و نقل عمومی با جدیت اجرایی می‌شود، هرچند از میانه فروردین ماه استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس اجباری بود؛ اما در طول اجرا، نظارت بر حسن اجرای این مهم کمرنگ تر شده بود و حالا با هشدارهای داده شده، شهرداری تهران در صدد کنترل سفت و سخت آن است.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، روز گذشته شهردار تهران دستور ویژه‌ای مبنی بر لزوم اجری پروتکل استفاده اجباری از ماسک در شبکه حمل ونقل عمومی صادر می کند و به همین دلیل بنا به گفته مسئولان شهرداری تهران از امروز (١٠ خرداد ماه)  سخت‌گیری‌ها در استفاده شهروندان از ماسک توسط نیروی انتظامی، پلیس مترو و یگان حفاظت شهرداری تهران در مترو و اتوبوس تشدید می‌شود؛ به همین دلیل مناف هاشمی معاون حمل ونقل شهرداری تهران با تاکید بر مصوبه ی دولت مبنی بر اجباری شدن ماسک در مترو و اتوبوس، می‌گوید: دولت و وزارت بهداشت این دغدغه را دارند که فاصله اجتماعی در استفاده مردم از مترو و اتوبوس رعایت شود از این رو  در ۱۲۷ ایستگاه مترو و پایانه های اتوبوسرانی ماسک به قیمت مناسب عرضه می‌شود و حتی امکان عرضه ماسک در پایانه های تاکسیرانی شهر هم فراهم شده است. 
 

عرضه ماسک در مترو و پایانه تاکسی


وی با اشاره به تصمیمات جدید در شهرداری برای الزام استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی، تصریح می‌کند: از امروز یعنی شنبه ١٠ خرداد ماه  سخت گیری‌های بیشتری توسط نیروی انتظامی، پلیس مترو و یگان حفاظت شهرداری تهران برای استفاده شهروندان از ماسک در مترو و اتوبوس انجام خواهد شد و  از ورود افراد بدون استفاده از ماسک در تمامی ایستگاه‌های مترو، اتوبوسرانی ممانعت می‌شود، به همین دلیل از مردم هم می‌خواهیم که برای حفظ سلامتی خودشان فاصله‌های اجتماعی را رعایت کنند و همکاری لازم را نیز در استفاده از ماسک در ناوگان عمومی شهر داشته باشند.

افزایش تقاضا در خطوط تندرو

همچنین  محمود ترفع  مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به بازگشت به کار افراد از امروز می‌گوید: هر چند آمار مسافران اتوبوس در حال حاضر، نسبت به روزهای مشابه سال گذشته 63 درصد کاهش نشان می‌دهد؛ اما در خطوط انبوه بر تندرو که طول مسیر زیادی دارند، مردم اقبال بیشتری دارند و در ساعات پیک، میزان استفاده از این خطوط زیاد است.

وی با استناد به آخرین پروتکل ابلاغی مبنی بر استفاده اجباری از ماسک در حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی موظف به اجرای این پروتکل است و از این رو، از شهروندانی که از ناوگان اتوبوسرانی استفاده می‌کنند، مجدداً و مکرراً خواهش می‌کنیم که برای حفظ سلامت خودشان و سایر مسافران، “حتماً” از ماسک استفاده کنند.


مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به تاکید شهردار محترم تهران و دستور ویژه ایشان مبنی بر لزوم اجرای پروتکل استفاده اجباری از ماسک در حمل و نقل عمومی، خاطرنشان می‌کند: بر این اساس، بر روند استفاده مسافران اتوبوس از ماسک جدی‌تر و دقیق‌تر از گذشته کنترل و نظارت می‌کنیم و از همه شهروندان درخواست داریم بدون ماسک وارد اتوبوس نشوند.

مانیتورینگ مسافران بدون ماسک در مترو

همچنین فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اعلام اینکه نیروهای مستقر در  ورودی ایستگاه‌های مترو موظف به جلوگیری از ورود مسافران بدون ماسک هستند، می‌افزاید: البته ممکن است که چند مورد استثناء (مسافر بدون ماسک) مشاهده شود اما تمامی نیروهای مترو بر استفاده از ماسک در ورودی‌ ایستگاه‌ها تأکید دارند.

وی با بیان اینکه اجبار استفاده از ماسک در راستای حفظ سلامت شهروندان است که به صورت جدی در ناوگان مترو پیگیری می‌شود، می‌گوید:  دو مرکز مانیتورینگ درحال رصد و کنترل این مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هستند تا به دقت اجرا شود.

نوبخت با اشاره به افزایش غرفه‌های فروش ماسک در ایستگاه‌های مترو، می‌گوید: در روزهای تعطیل نیز فروشندگان ماسک در ایستگاه‌ها حضور خواهند داشت.

وی درباره افزایش مسافران مترو از صبح امروز 10 خرداد ماه، تصریح می‌کند: براساس مشاهدات مرکز مانیتورینگ، همان روند روزهای گذشته درباره تعداد مسافران جاری است. اما برای آمار دقیق‌تر، باید تا پایان امروز منتظر ماند و مجددا از شهروندان در خواست می شود که حتما از ماسک در مترو به منظور حفظ سلامتی خود و دیگران استفاده کنند و این در حالی است که تمامی هواساز ایستگاه‌های مترو به منظور خنک سازی شبکه فعال هستند. همچنین هواساز واگن‌ها طی چند مرحله کنترل می‌شوند تا با گرم شدن هوا، شهروندان رفاه لازم را داشته باشند. درضمن بر تمامی پله برقی‌ها نظارت مستمر می‌شود تا در صورت خرابی به سرعت مشکل رفع شود.

[ad_2]

Source link