هیچ حرکتی علیه ملت ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند

[ad_1]

به گزارش شفاف، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه با اشاره به قبول مسئولیت ایجاد خطر برای هواپیمای خطوط هوایی ماهان از سوی سخنگوی سازمان تروریستی سنتکام آمریکا، این اقدام ماجراجویانه و خطرناک را به‌شدت محکوم کرده آن را ناقض حقوق بین‌الملل هوانوردی و مخل صلح و امنیت منطقه دانست.

موسوی ادعای سخنگوی سنتکام را مبنی بر اینکه جنگنده‌های آمریکایی در مأموریت هوایی روتین خود در مجاورت پایگاه التنف در سوریه اقدام به بازرسی بصری هواپیمای مسافربری ماهان از فاصله‌ای ایمن کرده‌اند مضحک دانسته چنین اقدامی را واجد خلاف‌های پیاپی توصیف کرد. وی گفت: حضور نیروهای آمریکایی در سوریه غیرقانونی است، و مأموریت هوایی جنگنده‌های آنان هم غیرقانونی است، از آن مهم‌تر هیچ کس به آمریکا چنین اجازه‌ای نداده است که هواپیماهای مسافربری را به‌وسیله جنگنده‌های نظامی خود روی آسمان بازرسی نماید، چنین کاری هم غیرقانونی، هم خطرناک و هم بازی با جان انسان‌های بیگناه است به‌خصوص که به‌خلاف ادعای انجام‌شده، فاصله امن اصلاً رعایت نشده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این اقدام آمریکا را از طریق رجوع به مجامع قانونی بین‌المللی، به‌ویژه سازمان بین‌المللی هوانوردی (ایکائو) دنبال خواهد کرد و اجازه نخواهد داد آمریکا این‌چنین با قلدربازی‌های خود تمام قوانین بین‌المللی را به‌سخره گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال نسبت به هرگونه ماجراجویی جدید در منطقه از سوی آمریکا یا رژیم صهیونیستی هشدار داده گفت ثبات و امنیت منطقه غرب آسیا نباید بازیچه رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا قرار گیرد.

وی اضافه کرد:  جمهوری اسلامی ایران هیچ حرکت خصمانه‌ای علیه ملت ایران را بی‌پاسخ نخواهد گذارد و در زمان خود به هر حرکت نابخردانه‌ای واکنش قاطع و مناسب نشان خواهد داد.

[ad_2]

Source link