بیایید با اذعان به این موضوع شروع کنیم که بهترین راه برای یافتن کفش ورزشی مناسب برای شما احتمالاً جستجوی آنلاین نیست. این از رفتن به یک فروشگاه تخصصی – مانند یک فروشگاه لوازم دویدن اگر به دنبال کفش دویدن هستید – و نصب شدن توسط متخصصانی که در آنجا کار می کنند است. پای شما دقیقاً مانند اثر انگشت شماست. برای شما منحصر به فرد است جف برنز ، تک تک کفش‌ها به شکلی متفاوت طراحی شده و حس‌های متفاوتی خواهند داشتدکتر، محقق آزمایشگاه تحقیقات عملکرد میشیگان در دانشگاه میشیگان و یک اولترانر رقابتی، به SELF می گوید. او می‌گوید: «رفتن به جایی که می‌توانید کسی را داشته باشید که هزاران فوت در ماه می‌بیند، بسیار صریح در مورد این چیزها با شما صحبت کند» و سپس امتحان یک دسته از گزینه‌های مختلف، کلیدی است. خواه قصد بازدید از فروشگاه IRL را دارید یا قصد خرید آنلاین را دارید، انجام تحقیق در مورد آنچه که باید جستجو کنید و سؤالاتی که باید بپرسید می تواند بسیار مفید باشد. این یکی از دلایلی است که ما این راهنمای خرید کفش های کتانی را تهیه کرده ایم.

 

 

دلیل دیگر جوایز کفش ورزشی SELF Certified 2021 ما است، که در آن ده‌ها مورد از جدیدترین کفش‌های عرضه‌شده را آزمایش می‌کنیم تا مهر تأیید گواهی SELF خود را به علاقه‌مندان اهدا کنیم. برای جوایز، ما از کارشناسان، از جمله برنز، فیزیوتراپیست استف دورورث ، DPT و کیت ریس، مدیر کل شرکت بروکلین رانینگ درخواست کردیم.، در مورد آنچه در یک کفش باید جستجو کرد، و سپس همه ورودی ها را بر اساس معیارهای آنها به دقت ارزیابی کرد. سپس یادداشت‌های زیادی گرفتیم – اینکه چگونه تست کردیم، کفش برای دوندگان مختلف چگونه عمل کرد و چگونه با شکل‌های خاص پای ما مطابقت داشت – و بر اساس ارزیابی‌های کامل تست‌کنندگان به هر کفش امتیاز دادیم. بنابراین، در حالی که خرید کفش شخصی است و موارد دلخواه شما ممکن است با دیگران (از جمله کفش ما!) متفاوت باشد، جوایز کفش کتانی گواهی SELF ما مکانی عالی برای یافتن کفشی است که برای شما مناسب باشد. می‌توانید همه برندگان جایزه کفش ورزشی 2021 را اینجا بیابید . برای اطلاعات بیشتر در مورد نکاتی که کارشناسان ما هنگام خرید کفش می گویند را بخوانید.

 

معیارهای ارزیابی کفش ورزشی

(معیارهای کلی برای دویدن، پیاده روی، پیاده روی، دوچرخه سواری، تمرینات متقابل، یا کفش های وزنه برداری)

 

مناسب

کارشناسان ما می‌گویند در حالی که ارزیابی تناسب یک جفت کفش با پوشیدن و ایستادن در آن در جوراب‌هایی که معمولاً می‌پوشید مهم است، اما باید فعالیت خاصی را که برای آن می‌خرید انجام دهید. ریس می‌گوید: «گاهی اوقات یک گزینه در حالت ایستادن یا حتی راه رفتن کاملاً احساس می‌شود، اما کمبودها یا مشکلات تناسب اندام را پس از چند دقیقه دویدن آشکار می‌کند. یک کفش مناسب باید در اطراف پاشنه شما احساس امنیت داشته باشد، بدون اینکه لیز بخورد. یک کفش دویدن یا پیاده روی باید فضای زیادی برای تکان خوردن انگشتان پا داشته باشد و احتمالاً می خواهید سایز کفش های معمولی خود را برای کفش های دویدن افزایش دهید، زیرا «پای شما در هنگام دویدن بسیار پویاتر از زمانی که می دوید حرکت می کند. برنز می گوید: «در حال راه رفتن هستم. برای کفش‌های دوچرخه‌سواری، کفش‌های شما باید کاملاً جا بیفتند، اما فضای کافی برای پنجه‌شان وجود داشته باشد.

 

طبق نظر کارشناسان ما، هر کفش ورزشی که می‌خرید باید از انگشت شست پا تا نوک کفش حدود نیم اینچ فضا داشته باشد (اگر یکی از آن‌ها بزرگ‌تر است، مطمئن شوید که اندازه‌تان را با توجه به بزرگ‌ترین پای خود انتخاب کنید. دیگر، یادداشت دورورث). هنگام انجام فعالیت نباید هیچ نقطه فشاری را احساس کنید. هنگام ارزیابی کفش، همه اینها را در نظر گرفتیم.

 

شکل کفش

کارشناسان ما توافق کردند که شکل کفش باید شبیه پای شما باشد تا بهترین تناسب داشته باشد. برنز آن را نقشه برداری روی پای شما می نامد، در حالی که ریس خاطرنشان می کند که هر کفش کتانی باید مانند “کشش پای شما” باشد. ما شکل یک کفش و نحوه نگاشت آن را با شکل پای خود ارزیابی کردیم، که همچنین مطمئن شدیم که در بررسی های خود توضیح داده ایم. ما متوجه شدیم که آیا کفش دارای یک جعبه پنجه باریک یا پهن، ساپورت قوس یا هر چیز دیگری است که احساس می‌کنیم به نحوه نگاشت آن به شکل پا مربوط است.

 

احساس کفش

آیا کفش بالشتک است یا محکم تر (پاسخگو)؟ آیا قوس کفش احساس حمایت می کند یا مزاحم؟ آیا احساس می کنید در حال مبارزه با کفش هستید تا یک ریتم راحت پیدا کنید؟ کارشناسان ما می گویند که همه این ویژگی ها هنگام ارزیابی یک کفش، هم برای راحتی و هم برای پیشگیری از آسیب مهم هستند. دورورث می‌گوید: «آناتومی و بیومکانیک شما می‌تواند شما را بیشتر در معرض آسیب قرار دهد، اما پوشیدن کفش‌های مناسب می‌تواند شما را کمتر در معرض آسیب قرار دهد. “خریدن کفش مناسب برای شما ارزش هر پنی را دارد.”

 

احساس بدن شما در حین و بعد از فعالیت

کارشناسان ما می گویند که یکی از راه های کلیدی برای ارزیابی اینکه آیا یک کفش برای شما مناسب است یا خیر این است که پس از امتحان کردن آن، به احساس خود توجه کنید. آیا در حین یا بعد از دویدن تاول، نقطه داغ یا کبودی انگشتان پا ایجاد کردید؟ آیا درد دیگری مانند ساق پا یا درد زانو را تجربه کرده اید؟ ما همه اینها را هنگام ارزیابی کفش های کتانی در نظر می گیریم.

 

سیاست بازگشت شرکت

کارشناسان ما می گویند هنگام جستجوی یک کفش، باید میزان انعطاف پذیری خط مشی بازگشت یک برند (یا فروشگاه تخصصی) را در نظر بگیرید. برنز می‌گوید این به‌ویژه اگر آنلاین خرید می‌کنید و در ورزش خود جدیدتر هستید و تجربه زیادی با انواع مختلف کفش‌های موجود ندارید، صادق است. او می‌گوید: «این واقعاً سخت است که بدانید چه چیزی برای شما کار می‌کند بدون هیچ چارچوب مرجع. “حتی یک کفش می تواند به شما چارچوبی برای حرکت از آنجا ارائه دهد.” اگر کفشی را امتحان می‌کنید و آن را دوست ندارید، اطلاعات بیشتری در مورد تناسب و حس یک کفش (و اصطلاحاتی که همراه با خرید کفش ارائه می‌شود) خواهید داشت که به اطلاع‌رسانی خرید بعدی شما کمک می‌کند – اما می‌خواهید بتواند آن را برگرداند.

 

زندگی کفش

آزمایش این معیار در مدت زمان کوتاه سخت‌تر است، بنابراین ما از آن برای ارزیابی کفش‌های کتانی در طول تست جوایز کتانی خود استفاده نکردیم. اما برنز خاطرنشان می‌کند که دانستن عمر مورد انتظار یک کفش می‌تواند در تعیین سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در یک برند مفید باشد – بالاخره کفش‌های کتانی می‌توانند گران باشند. علاوه بر این، به گفته کارشناسان ما، با فرسودگی کفش‌ها، می‌توانند شما را بیشتر در معرض آسیب قرار دهند. برنز می‌گوید: «اگر شروع به آسیب دیدگی کرده‌اید، به سن کفش خود نگاه کنید. کفش‌ها عمر محدودی دارند و متأسفانه خیلی زود فرسوده می‌شوند.» اگر از فروشگاهی کفش می‌خرید، حتماً از کارمندی در مورد امید به زندگی کفش‌هایی که در نظر دارید بپرسید، یا نظرات آنلاین ورزشکاران باتجربه را جستجو کنید تا متوجه شوید که چه مدت می‌توانید انتظار استفاده از کفش‌های خود را داشته باشید. .