معمولا دندانپزشکان زیبایی به افرادی که دندان هایشان را کامپوزیت کرده اند توصیه می کنند تا جایی که ممکن است از جویدن مواد خوراکی سفت و جویدن آجیل های سخت مانند بادام، فندق، پسته و غیر خودداری کنند چون مصرف این مواد ممکن است به کامپوزیت ونیر آسیب وارد کنند و در سطح آن ایجاد ساییدگی کند.

برند کامپوزیت انتخابی توسط بیمار باید در مقابل ساییدگی و فشارهای ناشی از جویدن خوراکی ها از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار کامپوزیت دندان پوسیده باشد. دامنه رنگ های پوشش داده شده توسط برند انتخابی کامپوزیت می تواند یکی از دلایل برتری آن برند و انتخاب آن توسط دندانپزشک و بیمار باشد. آنها یکی از بیشترین درخواست های زیبایی در کلینیک های دندانپزشکی هستند اما قبل از استفاده از این روکش ها، لازم است رنگ مناسب انتخاب شود. دومین موردی که نقش مهمی دارد، مراقبت شما از دهان و دندان خود است. ممکن است دندانپزشک شما مجبور شود یک لایه ی نازک از مینای دندان را خارج کند تا مواد بهتر به دندان ها بچسبد.

اولین ویژگی که برای کامپوزیت ها از اهمیت بالایی برخوردار است آن است که متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی بتواند به دور از دشواری ها و به راحت ترین شکل ممکن با آنها کار کرده و در حین کار فرم و شکل اولیه خود را نیز حفظ کند. اگر فرم صورت شما مانند قلب است بهتر است از دندان های گرد و کامپوزیت دندان سارمکو کوتاه استفاده کنید. همانطور که بیماران دارای رنگ پوست متفاوت هستند، فرم صورت آن ها نیز متفاوت از یکدیگر است. سایه های رنگ طبیعی تر برای افراد بهتر است و هرچه پوست تیره تر باشد، رنگ مناسب کامپوزیت، ونیر با سایه های تیره تر است.

اکثر دندانپزشکان توصیه می کنند که روکش های دندانی شما دو سایه روشن تر از دندان های طبیعی شما باشد تا در نهایت ظاهری طبیعی تر برای دندان ها ایجاد شود. نکته ای که اکثر مراجعین به آن اهمیت می دهند روش تشخیص بهترین مارک کامپوزیت دندان است تا نه تنها از پرداخت هزینه های گزاف بی دلیل جلوگیری به عمل آید، بلکه از دوام و استحکام و زیبایی بیشتری نیز برخوردار بوده و لبخند قشنگ تری را به بیمار هدیه دهد. کامپوزیت ونیرها طی سال های گذشته محبوبیت گسترده ای پیدا کرده اند. در حالی که صورت های گرد به دندان های کشیده نیاز خواهند داشت.