اقداماتی وجود دارد که می توان برای جلوگیری از مشکلات قانونی احتمالی انجام داد. می توان استدلال کرد که این مشاهدات چیزی بیش از «عقل سلیم» نیستند، اما همانطور که بسیاری از انبیا، حکیمان، فیلسوفان و سایر افراد باهوش مشاهده کرده اند: عقل سلیم چندان رایج نیست.

پنج کار مهم وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از مشکلات قانونی یا به حداقل رساندن اقدامات قانونی انجام دهید. مهم است که به وضوح ارتباط برقرار کنید، نبردهای خود را انتخاب کنید، انتخاب کنید که از چه کسی مشاوره دریافت می کنید، دنبال کنید و مهربان باشید. پیروی از این اقدامات ممکن است به شما کمک کند تا از مشکلات قانونی جلوگیری کنید و شما را از دادگاه دور نگه دارد.

اولین مورد از این نکات ارتباط است. ارتباط کلیدی است و باید عناصر خاصی را در خود داشته باشد. ارتباط انتظارات باید ایجاد شود و چارچوب های زمانی تعیین شود. به وضوح بیان کنید که چه زمانی پروژه ها باید انجام شوند. قابل درک است که از زمان به زمان ممکن است دامنه کار تغییر کند، که می تواند بر جدول زمانی که قبلاً تعیین شده بود تأثیر بگذارد. طرف های درگیر می خواهند بدانند این تغییر چیست و چرا. به محض اینکه مشکلی تشخیص داده شد که به چارچوب زمانی شما مرتبط است، به آن رسیدگی کنید. موضوع را به طرف مقابل اطلاع دهید تا بداند چه اتفاقی افتاده است و چه اقداماتی به دلیل آن در حال انجام است.

 

بیشتر بخوانید: در صورتیکه به مشکل حقوقی برخوردیم چه اقدامی انجام دهیم؟

 

 همچنین ثبت این انتظارات و بازه های زمانی به صورت کتبی بسیار مهم است. یکی از مهمترین موارد در ارتباط، مستندسازی است. اگر موضوعی از اهمیت بالایی برخوردار است، ممکن است نیاز به تنظیم یک قرارداد کامل باشد، و برای امور معمول، ممکن است یک فرم ساده کافی باشد. حداقل، ارتباطات ایمیل و تأییدیه ها باید حفظ شود. هر چه اطلاعات بیشتر به صورت مکتوب باشد، انتظارات طرف مقابل بیشتر به یادگار خواهد ماند. این یافته ما این است که اگر در مورد کارهایی که باید در زمان و زمان مستند شدن این انتظارات انجام شود، موارد قانونی بسیار کمتری وجود خواهد داشت.

چیز دیگری که بسیار مهم است این است که نبردهای خود را انتخاب کنید. اگر مشکلی پیش آمد، مالک آن باشید. به دیگران بگویید چرا نتوانستید آنچه لازم بود را تولید یا انجام دهید. این یافته ما این است که طرف مقابل تشخیص می دهد که همه چیز همیشه آنطور که برنامه ریزی شده پیش نمی رود. من از شما اصرار نمی‌کنم که ضرب‌الاجل‌ها یا انتظارات را برآورده نکنید، اما اگر خطا یا دلیلی وجود دارد، صاحب آن باشید و صادق باشید. گفتن “متاسفم” بسیار ارزان تر از شنیدن این جمله است که “به تازگی به شما خدمت شده است”.

 گاهی اوقات جذب هزینه می تواند بعداً از طرح دعوی قضایی در مورد چیز دیگری جلوگیری کند. سعی نکنید خطاها یا مشکلات را پوشش دهید. “نفس” یک موقعیت تقریباً همیشه بدتر از مشکل است. تقریباً همیشه به مشکلات حقوقی و مسائل مربوط به اعتماد منجر می شود. در نهایت، یک رابطه تجاری مبتنی بر اعتماد است.

مورد سوم این است که از کسی که وکیل نیست مشاوره حقوقی نگیرید. شما نباید به نحوه انجام کاری «کس دیگری» تکیه کنید. فقط به این دلیل که مشاوره حقوقی خاص برای یک موقعیت خاص که ممکن است مشابه باشد کار می کند، این راهنمایی ممکن است دقیقاً آن چیزی نباشد که برای شرایط مورد نیاز است. نکته این است که باید به کاری که انجام می‌دهید نگاه کنید و روی وودویی که در خط کار خود انجام می‌دهید تمرکز کنید.

اگر یک موضوع حقوقی باید پیش بیاید و می خواهید از مشکلات حقوقی جلوگیری کنید، مشاور حقوقی خود را درگیر کنید. روابط مهم هستند و در مورد مسائل حقوقی، یک اندازه به طور کلی برای همه مناسب نیست. مطمئناً درست است که در عمل ما از برخی اشکال پایه استفاده می کنیم، اما قانون کالایی نیست که بتوان آن را برای همه فروخت.

 برخی از کارها را می توان با رایانه ها، وب سایت ها و ربات ها انجام داد، اما هیچ چیز نمی تواند جایگزین مشاوره یک وکیل خبره و با تجربه باشد. اگر زمان لازم برای انجام صحیح آن را ندارید، چه زمانی برای انجام آن وقت خواهید داشت؟

چهارمین موردی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که شما باید کاری را که می گویید انجام دهید. عملکرد به موقع مطابق با انتظارات راهی عالی برای جلوگیری از مشکلات قانونی است. این امر به ویژه هنگام برخورد با کارمندان بسیار مهم است. اگر کتابچه راهنمای کارمند دارید، آن را دنبال کنید. با کتابچه راهنمای کارمند، رویه‌ها و خط‌مشی‌های خاصی دارید، اما اغلب اوقات تا زمانی که مشکلی پیش بیاید، نادیده گرفته می‌شوند. مشکل واقعاً زمانی اتفاق می‌افتد که باید شخصی را مرخص کنید. ناگهان به سیاست‌های خود نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که اقدامات انضباطی و هشدارها دنبال نشده و/یا اجرا نشده است. 

همچنین هنگام کار با طرف دیگر، تولید، انجام یا اجرای واقعی مطابق با انتظارات مهم است. مجدداً، امیدواریم که این انتظارات در برخی از انواع قراردادها حفظ شود. تا جایی که آنچه را که می گویید انجام دهید، کاملاً مواجهه قانونی را به حداقل می رساند.