مزیت دیگر ماسک ژلی آبرسان آلوئه ورا و کالاندولا هیدرودرم جلوگیری از افتادگی و کشیدگی پوست است که مانع از شل شدن آن میشود. ماسک بدون این گیره نمی تواند قسمت های مهم صورت یعنی بینی و دهان را بپوشاند و همچنین نمی تواند تمام منافذ صورت را برای جلوگیری از آلودگی ببندد. این ماسک علاوه بر لایه برداری میتواند از پیری زودرس پوست شما نیز جلوگیری کند و مانع از به وجود آمدن خطوط ریز شود. اینکه امروز افغانستان در چنگال طالبان است، بزرگترین دلیل بر این است که، آمریکا کشوری نیست که بتوان به آن نزدیک شد، چه رسد به اینکه بتوان به آن اعتماد کرد. ماسک این پست را با عنوان “فلوکی رسیده است” منتشر کرد. سالهاست که از میوه و سبزیجات تازه به عنوان ماسک صورت برای رفع خشکی پوست استفاده میشود اما امروزه جهت بالا بردن تأثیرگذاری ماسکهای صورت، برندهای مختلف لوازم آرایشی و بهداشتی با استفاده از همین ترکیبات طبیعی ماسکهای آمادهای را در بسته بندیهای متفاوت تهیه کردهاند تا نحوه استفاده از آن برای مصرف کننده بسیار راحتتر باشد. ماسکهای پارچهای یا صورتپوشها مواده سازنده بسیار متنوعی دارند و میتوانید آنها را در خانه تولید کرده و یا از مغازه خریداری کنید. اگر پوست حساسی دارید، میتوانید از ماسکهای حاوی آلوئه ورا و جو دوسر استفاده کنید که خاصیت ضدالتهابی خوبی دارند.

اما ممکن است همیشه خشکی پوست تا این مقدار خفیف نباشد. یکی از مواردی که در هنگام خرید ماسکهای جراحی باید به آن دقت داشته باشید، استاندارد یا تقلبی بودن ماسک است. برای مثال در ماسکهای سه لایه پزشکی سطح کم رنگ ماسک باید روی صورت قرار گیرد و یا به عبارت دیگر کشهای نگهدارنده ماسک به سمت داخل باشند و نه بالعکس. اسکراب یا لایه برداری پوست: استفاده از لایه بردارهای ملایم در روتین پوست مختلط توصیه می شود اما باید بدانید که لایه بردارها و اسکراب های خشن باعث زبر شدن و حتی آسیب دیدن پوست های مختلط می گردد. اما ممکن است همیشه خشکی پوست تا این مقدار خفیف نباشد. این دسته از ماسک ها خاصیت لایه برداری و پیلینگ دارند. البته در نظر داشته باشید، برخی از ماسک ها می توانند خواصی چندگانه نیز داشته باشند. در صورتی که خشکی پوست شما همیشگی نیست میتوان دلیل آن را تغییرات فصل یا آب و هوا در نظر گرفت. اگر شعله خاموش نشود از نظر فیلتر هوا استاندارد می خرید ماسک ژاپنی باشد. پوست صورت به علت تماس مستقیم با هوا و آفتاب دچار مشکلاتی مانند جذب آلودگیهای محیط میشود. پس از آن تعدادی دستمال کاغذی تمیز بردارید و روی نقاط مختلف صورت خود مانند بینی، پیشانی، گونه ها و چانه بکشید.

همانطور که گفتیم در زمان خرید ماسک صورت ، باید به نوع پوست و دلیل انتخاب خود توجه داشته باشید. همچنین اگر دارای قرمزی و سوزش پوست هستید باید در انتخاب ماسک صورت دقت بیشتری کنید تا بتوانید پوست صورت خود را التیام دهید. ماسک های پارچه ایی با پارچه های 100 درصد پنبه یا متقال ( به طور کلی پارچه های بدون پرز که حساسیت ایجاد ننماید) و حداقل دولایه باشد تقریبا 4 ساعت قابل استفاده است و باید مجدد مورد شستشو قرار گیرد. اما در صورتی که با عواملی این چنینی تغییراتی در پوست شما حاصل نشد و دچار خشکی همیشگی پوست هستید بهتر است یک تغییر کلی در روتین روزمره مراقبت از پوست خود بدهید. قبل از استفاده از ماسک، صورت خود را خوب بشویید تا تمیز شود. پاک سازی و تمیز کردن صورت به باز شدن منافذ و روزنههای پوستی و اکسیژن رسانی به پوست بسیار کمک میکند و با پاک سازی پوست باکتری و سموم از سطح پوست دفع شده و باعث شادابی و طراوات پوست میشود.

خرید ماسک قایقی به همین علت است که درصد بیمار شدن اطرافیان وی در اثر استفاده از ماسک سه لایه بسیار پایین میآید. ترتینوئین تنها داروی مورد تایید سازمان بهداشت آمریکا FDA است که واقعا به بازسازی کولاژن کمک میکند. به همین دلیل بهتر است که حداقل 2 ماه به صورت منظم از ماسک صورت استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. بعد از شستشوی صورت بهتر است که از کرمهای مرطوب کننده، کرم دور چشم و تونر استفاده کنید. زیرا این ماسک پس از انجام تکنیکها و ماساژهای ویژه و بعد از استفاده از محصولات و کرمهای مخصوص مدلینگ مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین، روغن هسته انگور موجود در این محصول، حالت ارتجاعی پوست را به آن بر می گرداند. این ماسک علاه بر مناسب بودن برای پوستهای حساس برای پوستهایی که دچار قرمزی و خارش شدهاند نیز مناسب است. ماسک التیام بخش صورت بایومارین از آن دسته از ماسکها است که برای چنین پوستهایی یک انتخاب مناسب به شمار میرود. هوای بسیار گرم یا سرمای شدید میتواند عاملی برای خشکی پوست باشد. یکی از ویژگیهای مهم این ماسک قدرت آبرسانی بالای آن است که همیشه میتواند پوست شما را مرطوب کند.