نتیجه تجمعات و سفرهای دهه اول شهریور دارد خود را نشان می‌دهد

[ad_1]

دبیر ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طی دو روز گذشته تعداد بیماران کرونایی استان افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، علیرضا سلیمانی اظهار کرد: متاسفانه طی دو روز گذشته شاهد افزایش آمار پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان بودیم که این نتیجه بی توجهی مردم به هشدارهای ستاد کرونا مبنی بر خودداری از سفرهای غیر ضروری و اجتناب از حضور در تجمعات در تعطیلات دهه اول محرم است.

وی ادامه داد: با توجه به خستگی پرسنل بهداشت و درمان امیدواریم شرایط از وضعیت کنونی بدتر نشود تا در کیفیت خدمات رسانی به بیماران با مشکل مواجه نشویم.

این مسئول با بیان اینکه به نظر می‌رسد شیوع کرونا در البرز و استان تهران  شکل  سینوسی داشته باشد، افزود:  کم و زیاد شدن تعداد بیماران رابطه مستقیمی با رفتار مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.

سلیمانی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم در ماه‌های آینده که هوا سرد می‌شود و شاهد شیوع آنفلوآنزا هم خواهیم بود با مشکل مواجه نشویم، باید استفاده از ماسک، شستشوی مدام دست‌ها و حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: با آغاز فصل پاییز شاهد شیوع بیماری‌های تنفسی از جمله آنفلوآنزا خواهیم بود که تشخیص آن از کرونا کار ساده‌ای نیست.

وی گفت: در پاییز تعداد کودکانی که به آنفلوآنزا مبتلا و به مراقبت بیمارستانی نیاز پیدا می‌کنند زیاد می‌شود و پر شدن تخت‌های بیمارستانی دردسرساز خواهد شد.

سلیمانی تاکید کرد: با توجه به اینکه تشخیص کرونا از آنفلوآنزا کار ساده‌ای نیست، شناسایی بیماران کرونایی، جداسازی آنها از سایر بیماران و مدیریت درمان آنها دغدغه‌ای جدی در فصل پاییز است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اگر می‌خواهیم  پاییز سختی نداشته باشیم از حالا باید رعایت کنیم و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی توجه نباشیم.

[ad_2]

Source link