برای تولید لوله مانیسمان، شمش فولادی را به روش نورد و کششی به لوله تبدیل میکنند بنابراین در تمام طول این لوله ساختار و مقاومت یکنواختی وجود دارد. وصاله هایی هستند که همانند سه راهی ساده و تبدیل در اندازه های مختلف تولید شده و جهت اتصال انشعابات فرعی مورد استفاده قرار می گیرد. از برترین نوع این لوله میتوان به لوله جدار چاه پلی اتیلنی اشاره کرد که از آن بیشتر به عنوان لولههای آبرسانی و تاسیسات صنعتی استفاده میشود.

قیمت لوله جدار چاه با توجه به این که لوله هادی است یا استرم، متفاوت میباشد. جالب است بدانید بعد از ساخت مواد پلی اتیلن اولین کاربردی که مهندسان برای آن در نظر گرفتن ساخت لوله بود چون در همان زمان هم استفاده از انواع لولههای فلزی و بتنی هم دیگر به صرفه نبود.

لولههای گالوانیزه نیز به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی میشوند . با توجه به اینکه شرکت آذین در تولید این نوع در ایران سابقه درخشانی دارد، برای تولید لولههای خود از مواد پلیمری استاندارد استفاده میکند که برای انتقال آب در دماهای مختلف گزینه مناسبی هستند. سازه داربستی از تعداد زیادی لوله داربستی ساخته میشود که توسط بستهای ویژه به هم متصل میشوند. به منظور جلوگیری از ریزش احتمالی دیوار چاه، در حین فرایند جایگذاری لوله درون چاه، تعداد بیشتری از این لوله معمولا جدول وزن لوله بدون درز تعبیه میشود.

در حین فرایند تولید این محصول، میتوان قطر لوله را به اندازه دلخواه تغییر داد؛ بنابراین میتوان این لوله را در قطرهای مختلف و با هزینه کم تولید کرد و به همین علت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و در فرایندهای صنعتی و تولیدی از این محصول استفاده لوله بدون درز قیمت میکنند. نکته : به سبب انعطاف پذیری این لوله های در شبکه لوله کشی ضربه قوچ اتفاق نمی افتد . در حقیقت، بریدن لولههای چدنی به ابزار برشی خاصی نیازمند نیست.