سلام.. تخمک اهدایی میخام ،، آیا امکانش هست که متقاضی اهداتخمک را بیمارستان بهم معرفی کنه ؟ فقط. میخام تعداد جنین بیشتری داشته. هر چه مواد معدنی موجود در استخوان بیشتر باشد متراکمتر است و هر چه استخوان متراکمتر باشد، دارای استقامت بیشتری خواهد بود و کمتر دچار شکستگی خواهد شد؛ تست تراکم استخوان متفاوت از اسکن آن است، برای اسکن استخوان قبل از تست باید تزریق انجام داد تا شکستگی، سرطان، عفونت یا دیگر ناهنجاریهای استخوان شناسایی شود. این تست اغلب در ستون فقرات، ساعد و یا لگن انجام میگیرد. چگونه باید برای تست تراکم استخوان آماده شوم؟ نتایج حاصل از آزمایش سنجش تراکم استخوان در قالب امتیاز T یا Z جمع بندی می شود. مکملهای رایج ویتامین دی در کشور ما به شکل قرص کلسیم – دی که دارای 200 واحد ویتامین دی میباشد، قرص های شفاف (پرل) 50000 واحدی و آمپولهای 300000 واحدی ویتامین دی میباشند. رسانه ها فایل 4: درمان جایگزینی هورمون باعث می شود که کلسیم در سلول های استخوان حفظ شده است.

تعرفه تراکم استخوان سال 99
آزمایش فاکتور خونی CTX در مقایسه با سایر روش های تشخیص پوکی استخوان به راحتی قابل انجام و ارزان قیمت می باشد. آزمایش سنجش تراکم استخوان به منظور اندازه گیزی میزان تراکم استخوان برای تشخیص برخی بیماری ها از جمله پوکی استخوان است. قسمتهایی از بدن که به عنوان محلهای استاندارد برای انجام آزمایش تراکم استخوان مشخص شدهاند، شامل ستون فقرات کمری، گردن، استخوان ران هستند. فایل رسانه ای 3: A. عادی ستون فقرات، B. نسبتا قابل انتساب به استئوپروز ستون فقرات، C. ستون فقرات به شدت از استئوپروز. فایل رسانه ای 2: فلش نشان می دهد شکستگی مهره. فایل های رسانه ای 1: تصویر در سمت چپ نشان می دهد در پوکی استخوان کاهش تراکم استخوان است.

تراکم استخوان باید چند باشد
در ایالات متحده، بیش از 10 میلیون نفر به پوکی استخوان و تقریبا 34 میلیون بیشتر تراکم استخوان پایین تر. تغییرات هورمونی در خانم ها در دوران یائسگی به طور مشخص سبب تعرفه سنجش تراکم استخوان 1400 پوکی استخوان میشود. همچنین در تشخیص اولیه استئوپورزیس (پوکی استخوان) افزایش CTX نسبت به مقادیر نرمال جامعه می تواند نشانه خطر پوکی استخوان در افراد باشد و توصیه می شود که افراد بالای ۵۰ سال خصوصا در دوره یائسگی و همچنین مادران در دوران شیردهی به صورت سالیانه این آزمایش را انجام دهند. در دوران شیر دهی به دلیل مصرف املاحی مثل کلسیم و فسفر برای ساخت شیر، مادران در معرض خطر پوکی استخوان قرار می گیرند. مصرف کلسیم کافی و ورزش برای ساختن استخوانهای قوی ضروری است. اگر این مقدار به میزان غیرمعمولی بالا یا پائین باشد، انجام آزمونهای پزشکی دیگر ضروری می باشد. اگر شما یک افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان دارید باید آزمایش مواد معدنی استخوان و یا غربالگری را انجام دهید.

سنجش تراکم استخوان Bmd اما نخستين علامت خطر آن ممکن است شکستگی استخوان باشد، به اين دليل است که آن را بيماری خاموش می نامند. بنابراین، بیماران ممکن است از پوکی استخوان خود آگاه تا زمانی که یک شکستگی دردناک رنج می برند. تصویر در سمت راست نشان می دهد تراکم استخوان نرمال است. سنجش تراکم استخوان برای تشخیص احتمال ابتلا یا وجود پوکی استخوان انجام میشود. اعظم و با همکاری آزمایشگاه جردن در سال ۱۳۸۶-۱۳۸۸ انجام گرفت، تاثیر یک داروی درمانی برای پوکی استخوان بررسی شد، در این تحقیق تاثیر درمانی دارو با دو روش اسکن استخوان و مارکر بیوشیمی CTX مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص گردید که مارکر CTX به مراتب واکنش سریعتری نسبت به درمان صورت گرفته در بیماران نشان می دهد. Z score این عدد مقدار توده استخوانی شما را با افراد دیگر در گروه سنی شما ، هم سایز و هم جنس شما مورد مقایسه قرار خواهد داد.