لب پر شدن برخلاف شکستگی یا ترک خوردن دندان یکی از آسیب های غیر اورژانسی دندانپزشکی است که در صورت رخ دادن آن نیازی به مراجعه فوری به دندانپزشک نیست تنها باید مراقب باشید پیش از ترمیم شدت آسیب بیشتر نشود .برای آشنایی با درمان دندان لب پر شده با دکتر محمد عاطفت متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ترمیم دندان مصنوعی در کرج همراه باشید . اگر شکستگی دندان منجر به ایجاد لبه تیز در آن شده است به کمک پارافین وکس یا آدامس بدون شکر آن را بپوشانید تا دندان شما و ناحیه داخل لب و گونه ها را با آسیب مواجه نکند. همان طور که قبلا گفته شد دندان های شیری کودکان مانند دندان های دائمی از اهمیت بالایی برخوردارند و تا جایی که امکان دارد باید سعی کرد این دندان ها حفظ شوند اما در مواردی که شدت پوسیدگی زیاداست وامکان ترمیم دندان کودک وجود ندارد دندان پزشک راهی جز کشیدن دندان ندارد زیرا در مواردی که عفونت به استخوان برسد ممکن است موجب آبسه دندان شود .

۵- احساس بلندی در دندان ترمیم شده میتواند ناشی ازبی حسی ناحیه مورد عمل باشد. این مورد رنگ و عملکرد سالم دندان را به عقب برمیگرداند. در این موارد باید گفت که عدم وجود درد نباید مانع از مراجعه شما برای معاینه و اتخاذ تصمیم تخصصی در مورد نیاز به درمان شود. از آنجای که این پروسه به کار بیشتری نیاز دارد (مراحلی از قبیل، معاینه دهان و دندان ها، آماده کردن دندان، ساخت مواد و یک ونیر موقت، روکش های دندانی قیمت این روش معمولا بالا است. هرگز از مسکن های موضعی برای لثه خود استفاده نکنید.

از غذاهای نرم استفاده کنید و از گاز زدن غذا با دندان شکسته خودداری کنید . به طور مثال کودک خود را از شکستن تنقلاتی مانند پسته و فندق منع کنید . اگر احساس درد دارید از استامینوفن یا مسکن های دیگر استفاده کنید و دهان خود را با آب و نمک شست و شو دهید . پل دندانی معمولا از پوسلین، فلز و یا ترکیبی از این دو ساخته می شود. 4. آیا احتمال افتادن مواد پر کننده کامپوزیتی از روی دندان وجود دارد؟ همان طور که قبلا اشاره کردیم جیوه موجود در آمالگام سمی است ولی با این وجود شواهد علمی فراوانی نشان میدهند که آمالگام خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند.

چرا با وجود سمی بود جیوه از این عنصر در آمالگام پر کننده دندان استفاده میشود؟ مهم ترین مشکلی که ممکن است دندان لب پرشده با آن مواجه شود وجود بافت های میکروسکوپی در ساختار دندان است که با مسواک نمی توان آن ها را تمیز کرد . اگر حفره به طور کامل تمیز و آماده نشده باشد، یا ضربه و فشار جویدن روی دندان وجود داشته باشد، ممکن است محل پر کردگی از بین برود.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان شیری لطفا از سایت ما دیدن کنید.