مدارس تهران در حال آماده سازی برای آغاز سال تحصیلی/ ۳۸ درصد مدارس در اختیار هنرستان هاست

[ad_1]

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه ۳۸ درصد مدارس استان در اختیار هنرستان ها و آموزش های مهارتی و فنی و حرفه‌ای است گفت: ۶۲درصد دیگر مدارس استان در اختیار دبیرستان ها است که باید در این زمینه تلاش جدی تری صورت گیرد و بر تعداد هنرستان ها و فضاهای آموزشی مهارتی و فنی و حرفه‌ای در این استان افزوده شود.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران با حضور محسنی بندپی استاندار تهران، حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران، آذرکیش مدیرکل دفتر فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش و صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سالن اجتماعات استانداری تهران برگزار شد.

محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه امیدواریم تمام تلاش‌های مسئولین منجر به اعتلای دستگاه تعلیم و تربیت کشور شود، گفت: نباید فراموش کنیم که  اگر حال آموزش و پرورش خوب باشد قطعاً حال جامعه ما نیز در آینده خوب خواهد بود و اگر آموزش و پرورش دچار چالش و مشکل باشد قطعاً در آینده با جامعه پویا روبرو نخواهیم بود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دو اتفاق مهم کشوری در شهرستان های استان تهران، اظهار کرد: برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دانش آموزان سراسر کشور و همچنین سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور به صورت مجازی از جمله برنامه‌هایی بود که به همت معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به خوبی برگزار شد و تجربه ای جدید در برگزاری این دست مسابقات به شکل غیر حضوری و در فضای مجازی بود که با موفقیت برگزار شد.

 صیدلو با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید به توسعه متوازن دست یابد، اظهار کرد: باید دانش آموزان را به سمت مهارت‌آموزی هدایت کنیم به گونه‌ای که هر دانش آموز بعد از فارغ التحصیلی از نظام آموزش و پرورش کشور به یک مهارت فنی و حرفه‌ای نیز تسلط داشته باشد .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون نفر در کنکور سراسری شرکت کرده که بیش از ۶۰درصد آنها در رشته‌های تجربی به رقابت خواهند پرداخت، تاکید کرد: ما باید در راستای توسعه متوازن آموزش و پرورش به سمتی حرکت کنیم تا دانش آموزان به فراگیری رشته های مهارتی بیشتر تشویق شوند.

وی با اشاره به اینکه ۳۸درصد مدارس استان در اختیار هنرستان ها و آموزش های مهارتی و فنی و حرفه‌ای است تاکید کرد : ۶۲درصد دیگر  مدارس استان در اختیار دبیرستان ها است که باید در این زمینه تلاش جدی تری صورت گیرد و بر تعداد هنرستان ها و فضاهای آموزشی مهارتی و فنی و حرفه‌ای در این استان افزوده شود.

صیدلو در ادامه با اشاره به  ایام بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید به استانها واگذار شده است و شوراهای آموزش و پرورش استان‌ها نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا خواهند کرد و تمامی ادارات آموزش و پرورش باید آمادگی ارائه خدمات آموزشی در شرایط سفید و زرد و قرمز را به دانش‌آموزان داشته باشند .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، این مقام مسئول با تاکید بر ساماندهی نیروی انسانی و آماده‌سازی مدارس جهت بازگشایی، خاطرنشان کرد: مدارس شهرستانهای استان تهران هم به لحاظ بهداشتی به دلیل شیوع بیماری کرونا و هم به لحاظ فراهم کردن زیرساخت های فضای مجازی جهت برقراری ارتباط معلمین با دانش آموزان در حال آماده سازی است و امیدواریم بتوانیم بهترین فضای آموزشی را جهت سال تحصیلی آینده در اختیار دانش آموزان و همکاران فرهنگی استان قرار دهیم.

[ad_2]

Source link