[ad_1]

حسین جابری انصاری معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه بامداد امروز دوشنبه در مراسم استقبال از دکتر مجید طاهری اظهارداشت:‌ خوشحال هستیم که بعد از ماه‌ها تلاش فشرده و پیگیری مستمر وزارت امور خارجه در هماهنگی نزدیک با نهادهای مختلف کشور با همکاری دولت سوئیس امکان رهایی آقای دکتر طاهری فراهم شد.

وی اضافه کرد: چند روز قبل هم آقای دکتر سیروس عسکری به کشور بازگشتند که البته ایشان تبرئه شده بودند در دادگاه منتها گرفتاری دیگری ایجاد شده بود ایشان هم بازگشتند.

معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: متاسفانه با تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا برخی از اتباع جمهوری اسلامی ایران از جمله آقای طاهری در چهارچوب سیاست فشار حداکثری با پرونده سازی‌های خاص در معرض اتهامات واهی قرار گرفتند. وظیفه اساسی ما به عنوان مجری دیپلماسی و سیاست خارجی پیگیری کار و پرونده این شهروندان عزیز است که در خدمت به منافع ملت خودشان از جنبه‌های پزشکی و علمی از باب انسان دوستانه تلاش کردند و هیچ گونه تخلفی نداشتند با پرونده سازی‌های خاص مواجه شدند.

جابری انصاری یادآورشد: خوشحال هستیم که امروز با بازگشت‌ دکتر طاهری یک برگ دیگر از این کتاب قطور ظلم و ستمی که آمریکا علیه دولت ملت و اتباع ایران می کند، بسته می‌شود.

وی گفت: مایلم به همه خانواده‌های عزیز ایرانیانی که در سراسر جهان گرفتار این پرونده سازی‌ها شدند و دائما، پیگیر هستند این بشارت را بدهم که دولت و وزارت خارجه به وظیفه خود آشنا با جدیت و پشتکار وزیر محترم معاونین و مجموعه وزارت خارجه در صف و ستاد وزارت خارجه بسیج هستند برای اینکه پرونده‌ها مختومه شود.

معاون وزیر امور خارجه اضافه کرد: همه تلاش‌مان را به کار می‌بریم و امیدوار هستیم که لبخند امروز آقای طاهری و خانواده شان بر لب همه خانواده‌ها و گرفتاران ایرانی که در سراسر دنیا با پرونده سازی‌های آمریکا مواجه شدند بنشیند و ما شاهد رهایی و آزادی همه عزیزان ایرانی که در نقاط مختلف دنیا و آمریکا گرفتار هستند باشیم و در این جهت از حداکثر ظرفیت استفاده خواهد شد.

[ad_2]

Source link