همچنین در لیفت شقیقه، خطر ریزش مو در محل عمل وجود ندارد، از آنجایی که محل برش لای موی شقیقه است، به راحتی دیده نمیشود و فرد میتواند بدون مشکل در اجتماع یا محل کار حاضر شود، طول خط برش و نحوه بخیه زدن به مهارت پزشک بستگی دارد .

لیفت شقیقه با نخ یکی از روشهای بدون جراحی است، با استفاده از نخهای PDO انجام میشود. روش MACS یا لیفت شقیقه با کشیدن لایه بسیار عمیق زیر پوست: در این روش نیز همان برشهای روش قبل زده میشود. از عواملی که در قیمت لیفت شقیقه تأثیر گذار است می توان به سن بیمار و نوع پوست و میزان افتادگی پوست و پزشک انتخاب شده اشاره کرد. با توجه به اینکه پوست در ناحیه شقیقه کشیده می شود، کشیده شدن پوست علاوه بر اینکه سبب کلاژن سازی و رفع چین و چروک در این ناحیه می شود، باعث رفع شل شدگی و افتادگی پوست نیز خواهد شد.

شاید شما جلوی آینه، گوشههای ابرو و پوست شقیقه خود را با نوک انگشت بالا کشیده باشید و به تاثیر باور نکردنی این کار در رفع چینوچروک گوشه چشم و جوانتر شدن صورت خود پی برده باشید. این عمل زیبایی برای افرادی خوب است که در ناحیه شقیقه و ابرو افتادگی پوست دارند و دچار افتادگی پلک هم هستند، البته در سنین بالاتر امکان دارد افتادگی پلک با عمل لیفت شقیقه بطور کاملا صلاح نشود و جراحی پلک هم نیاز باشد. این تکنیک در درجهی اول برای بهبود افتادگی پوست و ماهیچههای صورت در مراحل پیشرفتهی پیری انجام لیفت شقیقه با بی حسی میشود. چین و چروکها رفع شده و افتادگی پوست از بین میرود.

ماندگاری لیفت شقیقه معمولا طولانی است و برای سالها باقی میماند و بستگی به وضعیت پوست فرد دارد، البته که در سن بالاتر رفته، پوست شل شده و به مرور افتادگی حاصل میشود، ولی به شدت قبل نخواهد بود. کسانی که به طور ارثی دچار افتادگی در پوست شقیقه و گوشههای ابرو هستند نیز گزینه مناسبی برای بالا کشیدن پوست شقیقه هستند. دکتر مریم ملکی این عمل را در خانمهای کمتر از ۳۰ سال انجام نمیدهد، به دلیل این که در سنین کمتر از سی سال، پوست بسیار سفت و محکم است و احتمال به جا ماندن اسکار محل برش وجود دارد و همه تلاش او بر این است که کمترین اثر از برش روی پوست باقی بماند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فیلم لیفت شقیقه با جراحی لطفا از سایت ما دیدن کنید.