قیمت تیرآهن فولادی در بازار آهن و آشنایی با 25 نوع تیرآهن و استفاده از آنها در ساخت تیرهای مختلفی در کارهای ساختمانی ساختمان با توجه به عملکرد و ماهیت کار مورد استفاده قرار می گیرد. تیر یک عنصر سازه ای افقی است که به صورت افقی اجرا می شود تا بار عمودی خارج شده از قاب ساختمان را تحمل کند. تیرآهن بار را برداشته و آن را به انتهای آن توزیع می کند و به ستون، دیواره، پست های دو طرف تیر انتقال می دهد. این فقط بارهای اعمال شده بر روی محور تیرآهن را تحمل می کند.

انواع مختلف تیرآهن در ساخت و ساز ساختمان به عنوان طراحی و نیاز مورد استفاده قرار گرفته است که در زیر ذکر شده است، الف. بر اساس ماده B. بر اساس بارها و پشتیبانی ج. بر اساس شکل مقطع د – بر اساس شرایط تعادل E. بر اساس هندسه F. بر اساس روشهای ساخت A. انواع تیرآهن بر اساس مواد: 1. تیرآهن الوار: از تیرآهن به طور کلی در ساخت خرپای سقفی چوبی استفاده می شود. آنها در ترکیب ستون ها و ستون هایی که از تیر در ساختار قاب چوبی پشتیبانی می کنند استفاده می کنند. تیر الوار بصورت افقی بین دو پایه در دو طرف خرپای چوبی قرار دارد. خرید تیرآهن به نرخ کارخانه

تیرآهن فولادی چگونه ساخته می شود

قیمت تیرآهن گالوانیزه همچنین از آنها برای حمایت از تخته کف در خانه های قدیمی ساخته شده از مواد چوبی استفاده می شود. اگر درمان و مراقبت مناسب انجام شود، الوار یک ماده ساختمانی مقاوم و بادوام است؛ اما به عنوان معرفی مصالح ساختمانی پیشرفته مانند بتن، اکنون کاربرد آنها محدود شده است.

2. تیرآهن فولاد: تیرهای فولادی از فولاد مذاب ریخته شده در قالب ها تولید می شوند و به اشکال مختلف مانند تیرها پخش می شوند. تیرهای فولادی در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی، ماده ای محکم، بادوام و با مقاومت بالا هستند. تیرهای فولادی در انواع مختلف ساخت و ساز مانند ساختمان، کارگاه، خرپای سقف فولادی، پل، طناب و غیره استفاده می شود.

3. تیرچه بتن آرمه: تیرهای بتن آرمه عنصر ساختاری مهم ساختمان هستند که برای حمل بارهای خارجی عرضی طراحی شده اند. این قابل بارگذاری است که باعث ایجاد لحظه خم شدن، نیروهای برشی و در بعضی موارد پیچش در طول آنها می شود.

قیمت تیرآهن استیل همانطور که می دانیم بتن از نظر فشاری قوی و از نظر کشش بسیار ضعیف است؛ بنابراین، برای خنثی کردن این نقص ها، تقویت کننده فولاد برای ایجاد تنش های کششی در تیرهای بتن مسلح استفاده می شود. تیر RCC به طور کلی برای پشتیبانی از بارهای اسلب، تیرهای دیگر، دیواره ها و ستون ها و انتقال بارها به ستون های پشتیبانی کننده آنها طراحی شده است. خرید تیرآهن سنگین کره

4. تیرآهن مرکب: این یک جز structural ساختاری است که با استفاده از دو ماده مختلف به هم پیوسته ساخته می شود تا به عنوان یک واحد عمل کند. به عنوان مثال در ساخت و ساز ساختمان، از تیرهای فلزی و بتونی استفاده شده است. در این دال بتونی با فلنج پهن فولادی متصل شده است. ب. انواع بر اساس بارها و پشتیبانیها:

5. تیرآهن به سادگی پشتیبانی شده: یک تیرآهن پشتیبانی شده به راحتی از انواع مهم و ساده تیرآهن است. همانطور که از نام آن پیداست، در هر دو قسمت انتهایی آن پشتیبانی می شود، قیمت تیرآهن ذوب آهن در یک انتهای آن سنجاق می شود و سر دیگر یا سنجاق می شود یا از غلتک استفاده می شود. این تیر عموماً هنگام استفاده از انتهای غلتک، هم خمش و هم برش و بعضاً گشتاور ترجمه را تجربه می کند. با توجه به نوع UDL (بار توزیع یکنواخت)، UVL (بار متغیر یکنواخت)، بار غلیظ و غیره، خم شدن و برش تیرها ممکن است متفاوت باشد. خرید تیرآهن اروپایی سبک

6. تیرآهن ثابت: اینها انواع تیرآهن هستند که در آنها هر دو انتها ثابت شده و حرکت چرخشی مهار می شود. همچنین، نوعی تیرآهن که در آن آزادی چرخش در انتها را ندارد، یک تیرآهن ثابت است. اتصالات انتهای تیرها با تقویت کننده هایی برای محدود کردن چرخش یا کج شدن انتها ارائه می شوند. در حقیقت، تمام ساختمان های بلند مرتبه از تیرآهن ثابت ساخته شده اند اما تنها راه اصلاح متفاوت به نظر می رسد. 110 طبقه ساختمان مرکز تجارت جهانی را می توان یک تیرآهن ثابت در نظر گرفت. این ممکن است به دلیل وجود ستونها و تیرهای میانی به وضوح دیده نشود.

کاربرد تیرآهن در صنایع

قیمت امروز تیرآهن برافروخته مانند یک تیرآهن پشتیبانی شده است، اما یک انتهای آن از طریق پشت سر است یا از پشتیبانی تا فاصله افزایش می یابد. به طور کلی، هر انتهای تیر توسط ستون پشتیبانی می شود. در مورد یک تیرآهن بیش از حد، یک انتهای تیر پشتیبانی شده توسط ستون و انتهای دیگر آن بدون پشتیبان قرار دارد. تیرآویزی که معمولاً برای ایجاد سایه یا بالکن استفاده می شود، می تواند از 40–120 سانتی متر در ساختمانهای مسکونی معمول متغیر باشد. خرید تیرآهن گالوانیزه

شما حتی می توانید پل های جامعی بسازید که چندین بخش را در یک بازه ادغام کرده و علاوه بر این به زیرساخت های حمل و نقل نیز کمک کند. پل یادبود ویرجینیا دره از صدای کرواتایی بین جزیره Roanoke و بندر Manns در کارولینای شمالی عبور می کند. با استفاده از 2000 ستون و 88 ستون بتنی یک تالاب 3/4 مایلی را طی می کند و سپس بخش دیگری از 4.5 مایل از صدا عبور می کند. در عرشه واقعی از 7،250 تن فولاد تقویت شده با روکش اپوکسی استفاده شده است و طول عمر آن 100 سال است.

6. هزینه پل تیر برای اکثر جوامع حداقل است. مگر اینکه از مواد عجیب و غریب در ترکیب پل تیر استفاده شود، این یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های ساختمانی است که امروزه در دسترس است. قیمت تیرآهن کره از آنجا که می توانید برای هزینه اره یا تبر یک درخت را قطع کنید تا یک نهر را طی کنید، این مزیت می تواند از چند دلار برای هزینه ساده تا 90 میلیون دلار هزینه شده برای پل یادبود ویرجینیا دره باشد. درصورت نیاز به اتصال یک نقطه به نقطه دیگر از هر نوع دامنه، این مزیت این است که چرا اولین انتخاب مورد توجه بیشتر جوامع است. خرید تیرآهن فایکو

انواع شکل ها و تیرهای سازه ای

اشکال سازه های فولادی مدت ها توسط AISI استاندارد شده اند. در بحث در مورد تیرها، سه راهی ها و کانال ها، به فلنج ها و شبکه ها اشاره می شود. فلنج به عنوان قسمت مسطح مشخص می شود که در مورد یک تیر، به طور معمول در بالا و پایین تیر قرار دارد. وب دو فلنج را به هم متصل می کند و در ساخت معمولی به صورت عمودی جهت داده شده است تا مقاومت بالایی در برابر خمش به تیر بخشد. زاویه ها با توجه به طول پا مشخص می شوند که ممکن است برابر یا نابرابر باشد.

قیمت تیرآهن هاش فولاد ASTM A36، با مقاومت تسلیم 36000 psi، متداول ترین ماده برای شکل های فولادی ساختاری است، اگرچه مواد دیگر در شرایط خاص از جمله فولادهای کم آلیاژ، مقاومت بالا و ضد زنگ در دسترس هستند. اعضای فولاد از طریق استفاده از صفحات پیچ و مهره ای یا پرچ شده به شبکه های تیر متصل می شوند و یا ممکن است مستقیماً به یکدیگر جوش داده شوند. AISC تعداد مناسب ردیف پیچ و مهره یا میخ پرچ را بر اساس چندین اتصال دهنده قطر استاندارد برای هر دو اتصال تیرآهن قاب دار و تیرآهن قاب دار سنگین مشخص می کند.

تمایز بین اشکال “اندازه میله ” و “اندازه سازه ” تشخیص داده می شود. اندازه میله برای توصیف هر شکلی که بعد اصلی آن کمتر از 3 اینچ باشد استفاده می شود. در این مقاله به طور خلاصه به برخی از اشکال محبوب فولادی و همچنین تنظیماتی که این اشکال در آنها برتری دارند، پرداخته شده است. خرید تیرآهن ذوب آهن اصفهان

انواع اصلی اشکال سازه های فلزی عبارتند از:

  • تیرها
  • سه راهی
  • کانال ها
  • زاویه
  • بخشهای ساختاری توخالی (HSS)

انواع تیرهای فولادی

تیر و سازه های فلزی سازه ای به سه شکل: تیرهای استاندارد یا “S”، تیرهای فلنج پهن یا “W” و تیرهای شمع یا “H” موجود است. تیرآهنهای استاندارد با استفاده از یک نامه، S، سپس ارتفاع اسمی وب در اینچ و سپس وزن هر فوت در پوند مشخص می شوند. اکثر آنها در نسخه های سبک عرضه می شوند و برخی از تیرهای بزرگتر در چندین وزن متوسط موجود هستند. تیرهای استاندارد دارای فلنج مخروطی هستند در حالی که تیرهای فلنج پهن دارای فلنج های موازی هستند.

قیمت تیرآهن بال پهن تیرهای “H” اغلب دارای فلنج و شبکه با ضخامت یکسان هستند در حالی که فلنج های تیرهای “S” و “W” ضخیم تر از شبکه ها هستند. تیرهای “H” معمولاً به داخل خاک هدایت می شوند تا توده های پایه را فراهم کنند. آنها می توانند از قطعات جداگانه ساخته شوند. اشکال “S” و “W” معمولاً به صورت تک قطعه نورد گرم می شوند. تیرها به طور معمول در طول های حداکثر 60 فوت در دسترس هستند.

در یک یادداشت معنایی، در حالی که همه تیرها تیر هستند، اما همه تیرها تیر نیستند. در ساخت و ساز، تیرچه به عنوان عضو اصلی حمل بار شناخته می شود، تیرها در حال بارگیری بر روی آن هستند. خرید تیرآهن IPB