قالیشویی چهاردانگه

قالیشویی چهاردانگه

پاک نمودن لکه جوهر

 لکه جوهر یک عدد از لکه‌هایی است که به دشواری از بر روی مبلمان پاک می‌شود. در هنگام پاک کردن لکه جوهر مواظب باشید لکه بر روی سطح مبلمان پخش نشود. به جهت همین عمل پنبه را به مقدار یه خرده الکل آغشته کرده و آن را بر روی محل لکه جوهر بکشید و فورا اصلی دستمال خشک و تمیز کنید. مطلقا حواستان باشد که میزان الکل زیاد اندک باشد و مبلمان را خیس نکند؛ چون در این صوت لکه جوهر پخش خواهد شد.

پاک کردن لکه خودکار

لکه خودکار غالبا سمج می باشد و به آسانی پاک نمی‌شود. احتمالا ناچار باشید از لکه‌برهایی مثل لاک پاک‌کن، عطر یا پاک‌کننده‌های دیگر به کار گیری کنید. اما به همین نکته توجه نمایید که بعضی لکه‌برها ممکن است، سبب ساز تغییر و تحول رنگ چرم مبلمان شود. بدین ترتیب احتیاط کنید و محلول لکه‌بر را به مقدار ناچیز بر روی لکه قرار دهید و بلافاصله پاک کنید. بهتر هست اهمیت کمی صابون، محل لکه را بشویید و آن را با دستمال نخی خشک نمایید تا از ماده لکه‌بر روی تراز مبلمان باقی نماند. ما در یک مقاله به مسئله پاک کردن لاک از روی فرش پرداختیم که می توانید آن را مطالعه نمایید

 تمیز نمودن مبل چرمی با جاروبرقی

 همان‌طور که گفته شد حتی قبل از شستشوی مبل حتمی است که گردوغبار و آلودگی‌های ریزودرشت موجود در کناره‌ها، شیارها و نقاط متعدد مبلمان تمیز شود در غیر همین صورت ممکن میباشد همین آلودگی‌ها به لکه‌های بزرگ‌تر تبدیل شوند. به جهت تمیز نمودن مبلمان چرمی دارای جاروبرقی در آغاز باید یکی از از برس ها را متناسب دارای شیارها و لایه‌های مبلمان گزینش کرد و آن‌گاه توان دستگاه در اندازه متوسطی قرارداد و به‌آرامی تمامی قسمت‌های مبلمان را جارو کشید. می‌توان گفت جاروهای شارژی که داری توان مناسبی هستند بهترین وسیله به جهت تمیز کردن گردوغبار مبلمان می‌باشند.

تمیز نمودن مبل چرمی دارای مواد ضدعفونی

 همان‌طور که گفته شد خوشبختانه امروزه مواد و محلول‌های متفاوتی به جهت شستشوی مبلمان چرمی و تمیز کردن آنها در دسترس میباشند و هرمورد می‌توانند به‌راحتی لکه‌های مختلف را از روی مبل‌ها تمیز کنند. یک عدد از محلول‌های ضدعفونی‌کننده که خاصیت پاک‌کنندگی بالایی نیز دارد محلول آب و سرکه سپید است. همان‌طور که در بخش‌های قبل تفسیر دیتا شد می‌توان سپس از جارو کشیدن مبل کلیدی به کارگیری از یک دستمال تمیز آغشته به محلول آب و سرکه مبلمان چرمی را حیاتی حرکات دایره‌ای تمیز کرد و درنهایت حساس به کار گیری از یک دستمال تمیز رطوبت مبل را از بین برد. یکی از بهترین مواد ضدعفونی‌کننده برای هر لکه‌ای الکل است. می‌توان اصلی مالیدن الکل به محل لکه‌های مبل به‌راحتی آن را تمیز کرد. البته بایستی توجه داشت که الکل به بافت چرم مبل آسیبی وارد نکند. در رخ لزوم می‌توان الکل را اهمیت آب رقیق کرد. به کار گیری از الکل می‌تواند به‌راحتی لکه‌های همچون جوهر، خون و … را تمیز کرده و مبلمان چرمی را ضدعفونی کند. پاک‌کننده‌های چرم که امروزه در دسترس افراد قرار دارا‌هستند هم دارای توجه به ترکیبات شیمیایی که دارا هستند می‌توانند مبلمان چرمی را ضدعفونی کنند. در صورت به کارگیری از هر مورد از محلول‌های ضدعفونی بایستی دقت داشت که اشخاص به‌هیچ‌عنوان نباید محلول‌ها را به‌صورت مستقیم بر روی چرم مبلمان اسپری کنند و باید حتماً از دستمال‌های تمیز برای این فعالیت استفاده کنند. در رخ که اشخاص تخصص و دانشی در گزینه به کار گیری از همین مواد برای شستشوی مبلمان چرمی و ضدعفونی نمودن آنان ندارند می‌توانند از مشاوره و سرویس ها قالی‌شویی به کار گیری کنند.

تمیز نمودن مبلمان چرمی سفید

درصورتیکه روی مبلمان چرمی سفید شما، لکه‌هایی به وجود آمده می باشد اهمیت به کار گیری از محلول آب و سرکه و یا این که محلول آب لیمو و عصاره تارتار که به مقدار مساوی با نیز ترکیب شده‌اند لکه‌ها را از میان ببرید. برای این عمل پارچه‌ای را به محلول مورد حیث آغشته نمایید و آن را بر روی لکه بکشید. آن‌گاه محل لکه را با یک دستمال تمیز خشک کنید.

 نگهداری مبلمان چرم

 اگر چه مبلمان چرمی زیبایی و جذابیت بالایی دارا هستند البته در مقایسه حساس مبلمان پارچه‌ای نیاز به مراقبت‌های ویژه‌تری دارا‌هستند تا ارتفاع عمر بیشتری داشته باشند و کماکان به زیبایی منازل یاری کنند. قبل از خرید کردن مبلمان حتماً بایستی میزان مرغوب بودن چرم آن بررسی شود و تا جایی که ممکن میباشد از چرم‌های تیره و یکنواخت به کار گیری شود چراکه این چرم‌ها کیفیت بالاتری داشته و نرم‌تر هستند. به‌طور مرتب می بایست کلیدی استفاده از جاروبرقی مبادرت به گردگیری مبلمان کرد و یا حیاتی به کار گیری از یک دستمال خشک آن‌ها را تمیز کرد. درصورتی‌که نوشیدنی، خوراکی و مواد دیگری بر بر روی مبلمان ریخته شد بلافاصله باید تمیز شوند و اذن نداد خشک شوند. در شرایطی که فرد مهارت و علم به اندازه به جهت شستشوی مبلمان چرمی را نداشت بهتر میباشد که از خدمات قالی‌شویی استفاده شود. واجب است که از مواد حفظ کننده و محافظت‌کننده مبل‌ها مثل واکس‌های مخصوص، روغن دانه کتان، روغن لیمو و … به جهت حفظ ظاهر زیبای مبل به کار گیری شود

قالیشویی حسین آباد

قالیشویی بهارستان

منبع golestanwash.com