برنج را می توان با الکترودهای گرافیتی و الکترود معمولی جوشکاری نمود. در مورد جوشکاری ورقهای 5 میلیمتر و ضخیمتر لازم است بعد از جوشکاری 1200 الی1250 درجه فارنهایت گرم کرده و برای ضخامت 5/12 میلیمتر به مدت یک ساعت گرم نگهداشت و بعد از آن باید قطعه به آهستگی سرد نمود به طوری که در هر ساعت 200 الی 250 درجه فارنهایت از حرارت آن کاسته شود وقتی که قطعه به 150 درجه فارنهایت رسید بعد می توان قطعه را در هوای معمولی سرد کرد. حرکت دست در موقع جوشکاری بسیار مهم است و باید حتی الامکان سرعت دست را زیاد کرده و گرده جوش کمتری ایجاد شود تا فرصت زیاد برای تبخیر روی نباشد. برنج ساده تر از فولاد و چدن و مس جوش داده می شود و استحکام و قابلیت انبساط آن درمحل درز جوش بسیار خوب است. الکترودهای جوشکاری مس بیشتراز آلیاژ مس و قلع و فسفر ساخته شده اند و گاهی نیز از الکترودهای که دارای فسفر- برنز- سیلکان یا آلومینیوم هستند استفاده می کنند چون انبساط مس در اثر گرم شدن زیاد است فاصله درز جوش را در هر 30 سانتیمتر در حدود 2 تا 3 سانتیمتر زیادتر در نظر می گیرند.

فروش الکترود ضد سایش برنج مهمترین آلیاژ مس است و از مس و روی و گاهی قلع و مقداری سرب تشکیل می شود، این فلز در مقابل زنگ زدگی و پوسیدگی مقاوم است. برنج بهترین آلیاژ مس است و از مس و روی و گاهی قلع ومقداری سرب تشکیل میشود. ویژگی هایی همچون نقطه ذوب پایین ، قابلیت سیال شدن زیاد، قابلیت جذب ارتعاش خوب، مقاومت بالا در مقابل سایش، عدم حساسیت در برابر شیارهای سطحی و کم بودن میزان انقباض در زمان انجماد و سرد شدن از ویژگی های مثبت این آلیاژ است. راجع به کاربرد الکتورد جوشکاری ایساب می توانیم بگوییم که کاربرد اصلی این الکترودایساب برای جوش های فولادی کم آلیاز با مقاومت زیاد با همان محدوده مقاومتی می باشد وبژگی الکترود ایساب 7018 جوش صاف ، قوس آرام ، نفوذ کم و پاشش خیلی کم و سرعت جوشکاری آن زیاد می باشد . از این الکترود برای جوشکاری های فولاد و ریختگی های مقاوم در برابر حرارت، برای جوشکاری فولاد نرم مقاوم در برابر خوردگی، جوشکاری فولاد کروم- مولیبدن و فولاد کربن دار، جوشکاری فولاد روکش دار، جوشکاری لایه رویه فولاد زنگ نزن، جوشکاری فات نامشابه مثل جوشکاری فولاد زنگ نزن به فولاد نرم یا فولاد کم آلیاژ، جوشکاری فولاد زنگ نزن پوشش دار ، فولادهای مورد استفاده در تبوب بویلرها و مبدل های حرارتی ، فولاد ریخته گری شده ، فولادهای فورج شده، جوشکاری فولاد استحکام بالا برای آبگیرها، مخازن تحت فشار، و دستگاه ها و …

فولادها به دو دسته ساده کربنی و آلیاژی دسته بندی می شوند.در فولادهای ساده کربنی به جز کربن و بعضی عناصر معمول(مثل سیلیسیم و منگنز و گوگرد و فسفر)عنصر دیگری وجود ندارد.دسته بندی فولادهای ساده کربنی به شکل جدول فوق است. سیم جوش ها و شاخه های این دسته مناسب برای جوشکاری فولادهای آستنیتی، آستنیتی مقاوم به حرارت و همچنین فولادهای فریتی می باشند. دستور العمل های تولید کننده و اطلاعات مربوط به ایمنی مواد و همچنین دستورالعمل های حفاظت و ایمنی کارفرمای خود را مطالعه و مورد استفاده قرار دهید. سیم جوش باید حتی المقدور از نوع خود فولاد زنگ نزن انتخاب شود و بهتر است تسمه باریکی از جنس همان فولادی که باید جوش داده شود را بریده و به جای سیم جوشکاری استفاده کرد. ضمناً گازهای حاصله خطرناک بوده و باید محل کار تهویه گردد. دود و گازهای متصاعد شده در هنگام جوشکاری با الکترود می تواند برای سلامتی شما زیان آور باشد. تکنیک جوشکاری جدیدتری در سال 1954 ایجاد شد که مشابه روش جوشکاری TIG بود. از خواص مشخصه آلیاژهای آلومینیوم مقاومت در مقابل خوردگی، آلومینیوم خالص وقتی که در هوا قرار گیرد بلافاصله با یک لایه چسبنده اکسید آلومینیومی پوشیده میشود.

این دو فلز به علت مقاومت زیادی که در مقابل زنگ زدگی دارند برای ساختن تانکر و ظروف حامل مایعات به کار می روند. به دلیل غیر مصرفی بودن الکترود در این روش، از یک فلز به عنوان ماده پر کننده نیز استفاده می شود. از بین برندهای داخلی نیز الکترودهای جوشکاری پارس و شیراز پر فروش هستند. که محصولات آن با کیفیت بالا و مطابق استانداردهای بین المللی عرضه می شود. جوشکاری نقطه ای از گرمای منتقل شده بین دو الکترود استفاده می کند که در یک قسمت کوچک اعمال می شود زیرا قطعات کار به هم چسبیده اند. قبلاً قطعات روی را به وسیله لحیم قلع به هم متصل می کردند ولی امروز جز در مواردی که قطعات روی را به وسیله لحیم کاری بتوان اتصال داد این فلز را جوش می دهد. و اکسیژن زیاد هم باعث کثیف شدن جوش می شود . مس را به وسیله شعله خنثی جوش دهیم تا تولید اکسید مس نکند چون ضریب هدایت حرارت مس زیاد است باید پستانک جوشکاری مشعل 1 تا 2 نمره بیشتر از فروش الکترود ضد سایش در دمای بالا فولاد انتخاب شود.