عفونت‌ باکتریایی بیماران کرونایی را تهدید می‌کند

[ad_1]

محققان دانشگاه کوئینز بلفاست انگلیس هشدار دادند: اگرچه بیماری کووید-19، بیماری تنفسی ویروسی است، اما تعداد زیادی از بیماران کرونایی با سیستم ایمنی ضعیف در معرض خطر بزرگتر عفونت‌های باکتریایی قرار دارند و علت آن نیز تجویز آنتی‌بیوتیک در درمان بیماری کووید-19 است و این مورد موجب مقاومت ضد میکروبی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز به نقل از ساینس، پروفسور خوزه بنگوچیا و دکتر کانر بامفورد متخصصان میکروب‌شناسی موسسه پزشکی کویین وولفسون استدلال می‌کنند که بیماران کووید-19با خطر بزرگ بروز عفونت‌های شدید باکتریایی روبرو هستند.

بر اساس اظهارت محققان، اطلاعات بالینی بیماران و بررسی بافت‌های ریه فوتی‌های مبتلا به کووید-19 بیانگرعفونت‌ باکتریایی بر روی ریه‌های آنان است.

محققان گفتند: واکنش‌های سیستم ایمنی بدن به کروناویروس بعد از عفونت باکتریایی بدتر شده و بیماری شدت می‌یابد.

محققان تاکید کردند: کارکنان پزشکی باید در این مورد احتیاط کنند و نسبت به خطرات ناشی از عفونت‌های باکتریایی  به‌ویژه در بیمارستان که این مورد بیشتر رخ می‌دهد، آگاه باشند.

بنگوچیا گفت: “عدم وجود روش‌های درمانی برای درمان بیماران با شرایط حاد، پزشکان را مجبور به استفاده از روش‌های درمانی برای فعالیت سیستم ایمنی بدن می‌کند.”

بااین‌حال، توجه به این نکته ضروری است که این مداخلات ممکن است خطر عفونت‌های تنفسی باکتریایی ثانویه کشنده بالقوه را افزایش دهند. بنابراین باید دقت کرد که هرگونه درمان جدید بالقوه بر دفاع از بیماران در برابر عفونت‌های باکتریایی تاثیر دارد یا خیر.

این مطالعه موجب نگرانی‌ در مورد تاثیر کووید-19 در مقاومت ضد میکروبی نیز شده است. در بیشتر بیمارستان‌ها، شدیدترین موارد کووید-19با طیف گسترده‌ای از آنتی‌بیوتیک‌ها درمان می‌شوند.

محققان معتقدند، آنتی‌بیوتیک‌ها تاثیر اندکی در بهبود بیماران دارند اما با مرگ‌ومیر بالاتر همبستگی دارند.

وی افزود: “ما هنوز در اوایل ابتلا به بیماری همه‌گیر کووید-19هستیم و هرروز موارد بیشتری در مورد این ویروس و بیماری کووید-19 می‌آموزیم. یکی از نگران‌کننده‌ترین این موارد ارتباط عفونت‌های باکتریایی و سایر میکروب‌های آلوده کننده در بیماران کووید-19 است”.

بنگوچیا تاکید کرد:”نتایج تحقیقات ما نشان می‌دهد که عفونت باکتریایی موجب شدت بیماری کووید-19می‌شود، اگرچه هنوز اطلاعی از میزان دقیق این تاثیرات نداریم اما افزایش مقاومت ضد میکروبی در باکتری‌ها به معنای درمان سخت‌تر است. واضح است که ما به داروهای جدیدی نیاز خواهیم داشت که هم ویروس و هم باکتری‌ها را از بین ببرند.”

نتایج این تحقیق در نشریه EMBO Molecular Medicine منتشرشده است.

[ad_2]

Source link