ضدعفونی کردن محیط سبب نابودی کرونا نمی‌شود

[ad_1]

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، ضدعفونی کردن محیط نه تنها تاثیری در نابودی ویروس کرونا ندارد بلکه برای سلامتی افراد نیز زیان‌بار است.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، ضدعفونی کردن محیط نه تنها تاثیری در نابودی ویروس کرونا ندارد بلکه برای سلامتی افراد نیز زیان‌بار است.

شبکه سی‌ان‌ان روز یکشنبه در خبری به نقل از سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: ضدعفونی کردن محیط بویژه در فضاهای سربسته برای از بین بردن ویروس کرونا می‌تواند به جای آنکه خوب باشد، تاثیر منفی داشته باشد.

سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین توصیه خود هشدار داده حتی اسپری زدن افراد برای ضدعفونی کردن یک کار نادرستی است.

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، براساس مطالعات انجام شده، تلاش برای اسپری کردن محیط با مواد شیمایی ضدعفونی‌کننده برای از بین بردن ویروس کرونا بی‌تاثیر است؛ ضمن آنکه نور فرابنفش نیز برای نابودی این ویروس اثری ندارد.

سازمان جهانی بهداشت همچنین در این زمینه هشدار داده، اسپری با هدف ضدعفونی کردن، بیشتر می‌تواند برای پوست، تنفس و چشم انسان مخاطره‌انگیز بوده و آثار منفی بر سلامت فرد داشته باشد؛ اسپری غلیظ مواد شیمیایی که در آنها موادی از «کلرین» و یا ماده «فرمالدئید» استفاده شده، توصیه نمیشود.

آژانس سازمان جهانی بهداشت در ادامه این توصیه بهداشتی اعلام کرد: اسپری کردن و یا «بُخُور» دادن فضاهای باز، مانند خیابان‌ها و یا محل فروش(اقلام) برای از بین بردن کووید-۱۹ به این دلیل فایده‌ای ندارد که توسط گردوغبار معلق در هوا بی‌اثر می‌شوند و نمی‌توان بطور دستی همه مواد آلی موجود در این محیط‌ها را پاکسازی کرد.

اکنون تلاش‌ها برای یافتن واکسن این ویروس در جریان است و دانشمندان و محققان دست یافتن به این واکسن را حداقل تا ۱۸ ماه دیگر میسر نمی‌دانند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر گذشت که از این تعداد بیش از ۳۱۳ هزار نفر جان باخته‌اند.

منبع: شفقنا

[ad_2]

Source link