پویا: سلام دوستان، من 16 مرداد 95 تور کیش بودم، به نظرم توی جاهای دیدنی کیش و تفریحات اسکله چوبی هم جالب بود و زیبا برای موتور سواری و دوچرخه سواری ساحل مرجان قشنگ بود. جاهای دیدنی کیش آنقدر متنوع هستند که بتوانند هر سلیقهای را راضی به خانه بفرستند. دلیل نامگذاری این منطقه روستایی به نام “هندرابی” است و در نزدیکی این روستا نیز قریه دیگری به نام “دورات و صرات” وجود دارد و از ابنیه تاریخی جزیره کیش هستند. بر اساس اطلاعات موجود این کشتی متعلق به کشور یونان هست و نام اصلی آن “کولاف” است. با توجه به همین سنت که از گذشته در معماری و شهرسازی ایرانی وجود داشته؛ در سال ۱۳۷۱ نیز مردم این منطقه برای داشتن منابع آبی اقدام به احداث یک آبانبار دیگر نمودند. ازآنجا که کیش منطقه ای آزاد است، این سوغات کیش با قیمتی مناسب در آن عرضه می شود. به علاوه کیش منطقه آزاد تجاری است و این یعنی با هزینهای خیلی کمتر میتوانید بهترین ماشینهای دنیا را تهیه کرده و از آنها لذت ببرید.

اجاره ماشین در کیش
حضور این حجم از ماشین های لوکس حتما شما را به یاد قیمت های نجومی چند صد میلیونی تا چند میلیاردی می اندازند اما حتما به خاطر دارید که جزیره کیش یک منطقه آزاد است و این ماشین ها بدون پرداخت گمرک و نزدیک به قیمت اصلی خود در جزیره خریداری می شوند که تفاوت بسیاری با قیمت این خودروها در شهرهای دیگر دارد. معمولا خودروهایی که در کیش اجاره داده می شوند دارای رنج قیمتی 200 هزار تومان تا 3 میلیون تومان هستند و از جمله این خودروها می توان به مدل های کیا، نیسان، بنز، مازراتی، بوگاتی و … فاصله کیش از راه دریا تا بندر خارک 18 کیلومتر، تا جزیره هندورابی 27 کیلومتر، تا جزیره فارور 57 کیلومتر، تا جزیره سیری 87 کیلومتر، تا جزیره ابوموسی 178 کیلومتر، تا جزیره قشم 225 کیلومتر، تا بندرعباس 300 کیلومتر، تا چابهار 670 کیلومتر، تا بوشهر 740 کیلومتر و تا دبی 200 کیلومتر می باشد. همانطور که از نامش پیداست؛ این مکان در ساحل جزیره قرارگرفته است و دارای عرشههایی چوبی و بسیار زیباست و راه ورود شما به آبهای فیروزهای و روشن خلیجفارس است.

وجود اسکله ماهیگیری در این پارک نیز باعث شده است که این منطقه به دو فاز تبدیل شود. یکی از کارهایی که شبها میتوانید در جزیره کیش انجام دهید، بولینگ است. در نگاه اول و پس از ورود به این خانه بهخوبی حس قدیمی و ناب بودن اثر را میتوانید درک کنید! برگها و ریشههای این درخت از بدنه اصلی آن آویزاناند و این موضوع باعث میشود که تصور جدیدی از چهره یک درخت به دست بیاورید. پس از چنین تجربهای قطعا گشتوگذار شبانه در جزیره آغاز میشود که هر گردشگری در انتظار شبهای آرام و خاطرهانگیز آن است.با تاریکی هوا، فرصت خوبی برای دوچرخهسواری و حتی پیادهروی در سواحل و اسکلههای آن ایجاد میشود؛ ضمن اینکه میتوانید به کافهها و رستورانهای متعدد در نزدیکی اسکلهها بروید و خود را به یک نوشیدنی خنک فوقالعاده مهمان کنید. در غرب جزیره کیش، مسیری برای پیادهروی وجود دارد که در این مسیر تندیسهای زیبا و زیادی از بزرگان ایرانی چون پروین اعتصامی (شاعر بلندآوازه)، غلامحسین بنان (موسیقیدان و خواننده)، محمدتقی جعفری (علامه)، شریف لطفی (موسیقیدان)، حسین بهزاد (نقاش و مینیاتوریست) و بزرگان دیگری وجود دارد که بهمنظور آشنایی فرهنگی و شناخت شخصیتهای این مرزوبوم به گردشگرانی است که به جزیره کیش میروند.

طبق گفتهها و اطلاعات موجود دلیل به گل نشستن این کشتی مهآلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی بوده است. این شهر زیرزمینی در عمق ۱۶ متری سطح زمین قرارگرفته است و سقفی ۸ متر مملو از صدف، سنگواره و مرجانهای دریایی دارد. اگر به شهر زیبای یزد نیز سفر کرده باشید متوجه مشابهت ها می شود؛ چرا که معماری این بنا الهام گرفته از آبانبارهای شهر یزد است. اگر به شهر های تاریخی ایران سفر کرده باشید و با معماری باستانی نیز آشنا باشید؛ حتما می دانید که در قدیم یکی از روشهای ذخیره آب در جزیره کیش استفاده از آبانبار بوده است. بازار پارس خلیج با توجه به تنوع پایین کالاها در مقایسه با بازارهای دیگر بیشتر برای عاشقان خرید که دوست دارند هیچ بازاری را از دست ندهند توصیه می شود. صنایع دستی دریایی از جمله هنرهای پرفروش کیش به حساب میآید و با هر سلیقهای می توانید از این دست سازه های ساخته شده از طبیعت خریداری کنید و به عنوان هدیه برای عزیزانتان ببرید. اما گفته میشود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی در سواحل جزیره کیش این اتفاق روی داده است. راههای دسترسی بسیار زیادی برای رفتن به کیش وجود دارد که زمینی و هوایی و دریایی هستند و ما در شرکت سامتیک مقدمات سفری خاطرهانگیز با هزینهای مناسب را برای شما فراهم آوردهایم.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از اینجا دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.