زمان برگزاری نماز جمعه تهران در اطلاعیه بعدی اعلام می‌شود

[ad_1]

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در اطلاعیه شماره ۱۴ خود درباره اقامه نماز جمعه در مناطق زرد و قرمز و نماز جمعه شهر تهران توضیحاتی ارائه داد. این ستاد اعلام کرد: در ارتباط با نماز جمعه شهر تهران، بنا بر اقتضائات اختصاصی، زمان برگزاری در اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور درباره اقامه مجدد نماز‌های جمعه در مناطق زرد اطلاعیه صادر کرد.

متن اطلاعیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به این شرح است:

مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی.

با اهدای سلام و ارادت، ضمن تشکر از صبوری مؤمنانه و خردمندانه شما نمازگزاران ارجمند، پیرو مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا و در ادامه بازگشایی نماز‌های جمعه در مناطق سفید به استحضار می‌رسانیم:

۱) تاریخ رسمی آغاز اقامه نماز‌های جمعه در مناطق زرد، اعم از مراکز استان ها، شهر‌ها و بخش ها، اول تیرماه تعیین شده است، لیکن طی هماهنگی انجام شده با وزارت بهداشت، پایگاه‌های نمازجمعه‌ای که با تشخیص و اجماع نمایندگان معزز، ولی فقیه، ائمه محترم جمعه و مسئولان مرتبط استانی و شهرستانی، برای اجرای دقیق دستورالعمل بهداشتی و اقدامات صیانتی برای حفظ سلامتی مردم شریف از آمادگی لازم برخوردارند، می‌توانند با استقبال از روند بازگشایی، طی هفته جاری و هفته آینده (۲۳ و ۳۰ خردادماه) مراسم عبادی – سیاسی نمازجمعه را برگزار نمایند.

۲) در مناطقی که بر اساس تشخیص تخصصی، میدانی و محلی دستگاه‌های مسئول در سطح استان‌ها و شهرستان ها، اجماع برای بازگشایی وجود ندارد، تاریخ قطعی اقامه اولین نمازجمعه، ۶ تیرماه خواهد بود.

۳) در مناطق قرمز، اقامه نماز جمعه تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد ماند.

۴) در ارتباط با نماز جمعه شهر تهران، بنا بر اقتضائات اختصاصی، زمان برگزاری در اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد.

در پایان، با تقدیر از تلاش‌های خستگی ناپذیر مجموعه وزارت بهداشت، کادر درمانی و مدافعان سلامت، بر اهمیت رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم شریف و فعالان مخلص ستاد‌های نمازجمعه تأکید می‌گردد، چنانکه این اهتمام در نماز‌های جمعه و جماعتی که تاکنون برگزار شده، مورد تأیید و تقدیر ستاد ملی مقابله با کرونا بوده است.

به کارگشایی دعا، تضرع و توسل مؤمنان برای دفع بلا چشم امید داریم.

والسلام علی عباد الله الصالحین

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

[ad_2]

Source link