دیروز برجام را می‌ستودید و امروز به آن ناسزا می‌گویید؛ شما حزب باد هستید

[ad_1]

دانه‌درشت‌هاي فعالان سياسي کشورمان، هنگامي که در سال 1394 پيمان برجام امضا شد در انجام مصاحبه، نوشتن نامه به رهبري و تبريک گفتن به دولت، از همديگر سبقت مي‌گرفتند و با تعابير مختلف از برجام تعريف و تمجيد مي‌کردند.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: اجماع جهاني بر ناروا بودن مطالبه دولت آمريکا از شوراي امنيت سازمان ملل مبني بر فعال شدن مکانيزم ماشه عليه ايران و بازگشت تحريم‌هاي سازمان ملل، يک شکست تاريخي است که زياده‌خواهي شخص ترامپ آن را نصيب آمريکا کرده است.

زماني که شوراي امنيت سازمان ملل تحريم‌هايش را عليه جمهوري اسلامي ايران وضع مي‌کرد، کشورهائي که امروز در برابر دولت آمريکا قرار دارند، در کنار آمريکا و در برابر ايران ايستاده بودند و امروز درست برعکس آن زمان، همان کشورها در کنار ايران و در برابر آمريکا ايستاده‌اند. اين، يکي از نتايج برجام است و نشان مي‌دهد برخلاف افرادي که همصدا با آمريکا و رژيم صهيونيستي و سران ارتجاع عرب، مي‌گويند برجام مرده است، اين پيمان مهم بين‌المللي نه‌تنها نمرده بلکه عليرغم تمام ضرباتي که رئيس‌جمهور آمريکا به آن زده، همچنان فعال است بطوري که در جلسه شوراي امنيت سازمان ملل درباره تمديد تحريم‌ تسليحاتي جمهوري اسلامي ايران، آمريکا را شکست مي‌دهد و حالا هم در برابر تلاش ترامپ و همدستانش براي فعال کردن مکانيسم ماشه مي‌ايستد.


نکته بسيار مهم قابل تأمل که بايد مورد توجه تمام مسئولين نظام جمهوري اسلامي در رده‌هاي مختلف قرار گيرد اينست که براي حمايت از منافع ملي و مصالح عاليه کشور، همه بايد متحد باشند و اجازه ندهند اختلافات جناحي و رقابت‌هائي که بر سر تصاحب قدرت دارند، وسيله‌اي براي تضعيف مواضع نظام و کشور در برابر دشمن شود. عده‌اي تصور مي‌کنند ناکام نمودن دولت چون به نفع خودشان است، پس بايد به هر قيمتي که شده براي تضعيف دولت اقدام کرد و براي رسيدن به اين هدف به هر وسيله‌اي مي‌توان متوسل شد. عده‌اي نيز مي‌دانند که اين تصور غلط است و در مواردي که پاي منافع ملي در ميان است، ماجرا به تضعيف نظام و ضربه وارد شدن به مصالح کشور و ملت منجر مي‌شود ولي با اينحال هدف نامشروع خود را دنبال مي‌کنند و براي يک دستمال، قيصريه‌اي را به آتش مي‌کشند.


بسيار عبرت‌آموز است که بعضي از دانه‌درشت‌هاي فعالان سياسي کشورمان، هنگامي که در سال 1394 پيمان برجام امضا شد در انجام مصاحبه، نوشتن نامه به رهبري و تبريک گفتن به دولت، از همديگر سبقت مي‌گرفتند و با تعابير مختلف از برجام تعريف و تمجيد مي‌کردند. بعد از آنکه دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريکا شد و آمريکا را در سال 1395 از برجام خارج کرد، همان حضرات باز هم شروع به اظهارنظر کردند و در مصاحبه‌ها و سخنراني‌هايشان از برجام بد گفتند و تا جائي پيش رفتند که آن را به يک جنازه تشبيه کردند که از اول هم مرده به دنيا آمده بود! حالا که برجام آمريکا را در شوراي امنيت در ماجراي تمديد تحريم‌هاي تسليحاتي ايران شکست داد و اين روزها که حتي اروپا هم در تلاش آمريکا براي فعال کردن مکانيسم ماشه عليه جمهوري اسلامي ايران در برابر دولت آمريکا ايستاده، سکوت کرده‌اند و حاضر نيستند بگويند ما اشتباه کرده بوديم و درباره برجام قضاوت غلطي داشتيم. اينان کساني هستند که به فرموده حضرت علي عليه‌السلام «اَتْباعُ كُلِّ ناعِقٍ يَميلونَ مَعَ كُلِّ ريحٍ…» هستند و به دنبال هر صدائي مي‌روند و با هر بادي به همان طرف که ميل باد است حرکت مي‌کنند و فقط براي خوشايند اين و آن سخن مي‌گويند.
کشور ما به افراد مستقل نياز دارد نه بله‌قربان‌گو. نظام جمهوري اسلامي با افرادي که پاي اصول و آرمان‌هاي خود بايستند به اهداف خود مي‌رسد نه کساني که عضو حزب باد باشند. ديديم که برجام برخلاف نظر اعضاء حزب باد، همچنان زنده است و پشت ديوي همچون آمريکا را به خاک مي‌مالد. اين موجود زنده را قرباني جنگ قدرت خود نکنيد.

[ad_2]

Source link