دستورالعمل کنترل ویروس کرونا در مراکز آموزشی غیردولتی ابلاغ شد

[ad_1]

به گزارش شفاف، دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ در آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان‌سراها، نسخه ۰۱ در مورد بازگشایی آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان‌سرا‌ها در شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی، ابلاغ شد.

این پروتکل باهدف ایجاد محیطی ایمن نسبت به سرایت ویروس کرونای جدید (کووید-۱۹)، بر پایه اصل فاصله‌گذاری اجتماعی (با تأکید بر اقدامات هوشمند) تنظیم و تصویب‌شده و از زمان ابلاغ تا اعلام رسمی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در کشور، قابل استناد و لازم‌الاجرا است.

همچنین در صورت لزوم، اصلاح و بازبینی‌های ضروری در این پروتکل، بر اساس نظرات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و کمیته آموزش‌ و پرورش ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا صورت خواهد پذیرفت.

هدف از ارسال این دستورالعمل برگزاری ایمن کلاس‌های آموزشی در آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان‌سرا‌هاست و مسئولیت اجرای این دستورالعمل با مدیر آموزشگاه علمی آزاد و مدیر زبان‌سراست.

مسئولیت نظارت بر اجرای این پروتکل با شورای نظارت به ریاست مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان (نماینده تام‌الاختیار) و مرکب از ۵ نفر شامل دو نفر نماینده حوزه مشارکت‌های مردمی (ترجیحاً مدیر مشارکت‌های مردمی و کارشناس مسئول توسعه مدارس غیردولتی)، یک نفر از شورای مؤسسین آموزشگاه‌های علمی آزاد استان به پیشنهاد مدیر مشارکت‌های مردمی و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی در حوزه‌های سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس و مدیریت سلامت محیط و کار است.

الزامات کلی با توجه به شرایط شیوع بیماری بازگشایی آموزشگاه‌ها و زبان‌سرا‌ها منوط به داشتن امکانات فنی و اجرایی کامل شامل این موارد است: برنامه مدون گندزدایی کلیه سطوح دارای امکان تماس زیاد، تأمین صابون مایع و محلول‌های مناسب ضدعفونی‌کننده دست، امکان فاصله‌گذاری مناسب و جلوگیری از تجمع در ورود و خروج، امکان فاصله‌گذاری مناسب برای صندلی‌ها در کلاس‌ها و سالن‌ها، آگاهی کلیه دانش آموزان، استادان، مربیان و کارکنان مدرسه از احتیاطات لازم در زمان شیوع بیماری از طریق ارائه آموزش‌های لازم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link