در مقابل کسانی که می‌خواهند مجلس عزا را تعطیل کنند، محکم خواهیم ایستاد

[ad_1]

ضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه در مقابل کسانی که می‌خواهند مجلس عزا را تعطیل کنند محکم خواهیم ایستاد، افزود: باافتخار باید از نظام اسلامی به‌عنوان برافراشته کننده پرچم امام حسین(ع) دفاع کرد، جمهوری اسلامی تنها کشوری است که رهبری آن برقراری مجالس روضه را افتخار خود می‌داند و صداوسیما آن نیز در دهه محرم تبدیل به عزا خانه امام حسین(ع) می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، حجت الاسلام سید احمد خاتمی شامگاه دوشنبه در یازدهمین نشست “جامعه ستایشگران استان قم” که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: محرم امسال هیچ کسی در پی تعطیلی عزاداری ماه های محرم و صفر نیست ولی باید این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه در مقابل کسانی که می‌خواهند مجلس عزا را تعطیل کنند محکم خواهیم ایستاد، افزود: باافتخار باید از نظام اسلامی به‌عنوان برافراشته کننده پرچم امام حسین(ع) دفاع کرد، جمهوری اسلامی تنها کشوری است که رهبری آن برقراری مجالس روضه را افتخار خود می‌داند و صداوسیما آن نیز در دهه محرم تبدیل به عزا خانه امام حسین(ع) می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: حفظ سلامت عزاداران و مردم از لحاظ فقهی واجب است، اهمیت حفظ جان مردم به‌ اندازه اهمیت برگزاری مجالس امام حسین(ع) است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با تاکید بر اینکه بند بند وجود جامعه ایرانی آغشته به مهر امام حسین(ع) است، تصریح کرد: برخی در شرایط کرونایی برپایی مجالس عزاداری را حرام می دانند، این سخن بی اساس و نادرست است.

او گفت: امروز مردم مداحی را هنری آیینی می دانند از این رو مداحان نباید سخنانی بر زبان جاری کنند که مشکل ساز شود، مداحان باید روی کلمه کلمه ای که می گویند فکر کنند.

مجالس سیدالشهدا(ع) از سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی است

خاتمی مجالس سیدالشهدا را از سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: هیچ‌کس در پی تعطیلی عزاداری‌ها نیست و نباید نظام اسلامی را به این تهمت بزرگ متهم کرد، برپایی مجلس عزا از مصادیق تعظیم شعائر است.

[ad_2]

Source link