درخواست وزارت بهداشت از مردم: تعطیلات را سفر نروید

[ad_1]

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت شیوع کرونا در زنجان، گفت: از مردم می خواهیم که از هرگونه سفر غیرضروری در تعطیلات پیش رو خصوصا به استان های گیلان، مازندران و خراسان رضوی بپرهیزند.

  به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، دکتر سیما سادات لاری امروز پس از اعلام آخرین آمارهای کرونا در ایران، درباره وضعیت بیماری کووید-۱۹ در استان زنجان، گفت: پس از خیز متوسط بیماری در اسفند ماه سال گذشته و کاهش روند ابتلا و بستری روزانه از نیمه دوم فروردین تا نیمه اردیبهشت ماه در استان زنجان، از اوایل خرداد ماه نمودار موارد ابتلا  و بستری روزانه در این استان به صورت صعودی درآمد و در اواسط تیر به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید.  

وی افزود: خوشبختانه با همکاری بیشتر مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و تلاش کادر بهداشت و درمان استان و حمایت های مسئولان ستاد استانی کرونا از نیمه دوم تیر ماه شاهد کاهش موارد ابتلا و بستری در این استان هستیم که البته طی چند روز گذشته تا حدی از شدت روند کاهشی کاسته شده است. به طوری که اکنون شهرستان های زنجان، ابهر و خرم دره در این استان د روضعیت قرمز و شهرستان سلطانیه در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند.  

لاری ادامه داد: هم اکنون میزان استفاده از ماسک توسط مردم این استان در وسایل حمل و نقل عمومی ۵۵ درصد و در مراکز عمومی استان ۶۸ درصد گزارش شده است. همچنین میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان ادارات و بانک ها و شاغلین صنوف و صنایع استان، به ترتیب ۷۱ و ۷۲ درصد است. امیدوارم با همکاری بیشتر مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد تداوم روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه و در نهایت خروج شهرستان های این استان از وضعیت قرمز و هشدار کرونا باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: در عین حال امیدواریم مردم کشورمان نیز با تداوم اراده و عزم خود در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شست و شوی مداوم دست ها، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک کمک کنند تا بتوانیم زنجیره انتقال بیمار در کشور را بشکنیم. در عین حال با توجه به آیین عزاداری امام حسین (ع)، در جای جای ایرانی از کلیه عزاداران حسینی در کشور خواهشمندیم تا در راستان پیشگیری از هر گونه خطر ابتلا به بیماری تمام تلاش خود را در جهت اجرای مطلوب دستورالعمل های بهداشتی به کار بندند.

لاری گفت: از مردم می خواهیم که از هرگونه سفر غیرضروری در تعطیلات پیش رو خصوصا به استان های گیلان، مازندران و خراسان رضوی بپرهیزند. فراموش نکنید که اقدام به هرگونه سفر می تواند منجر به افزایش خطر ابتلا و مرگ هموطنان مان شود. امیدوارم با همدلی و همراهی با یکدیگر شاهد برگزاری محرمی همراه با کسب معرفت و آمیخته با شور و شعور حسینی در کشور باشیم.  

[ad_2]

Source link