پیش از اینکه بخواهیم در خصوص نحوه مصرف محصول صحبت کنیم ابتدا کمی در خصوص لاغری و اصول کلی کاهش وزن و لاغری صحبت می کنیم. در خصوص نحوه مصرف سیر سیاه برای درمان زود انزالی باید توجه داشته باشید که شما می توانید این محصول را در برنامه غذایی خود بگنجانید به طوری که بهتر است جهت این امر سیر را به شکل های مختلف در غذای خود استفاده کنید. در ادامه به نحوه مصرف و اثرگذاری سیر سیاه در درمان زود انزالی خواهیم پرداخت. در ادامه این مقاله در مورد چگونگی تبدیل سیر خام به سیر سیاه (black garlic) و همچنین روش مصرف ، برای دریافت بهترین نتیجه را به طور کامل و تخصصی مورد بررسی قرار میدهیم. پیشنهاد میکنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سیر به مقاله خواص شگفت انگیز سیر خام مراجعه کنید . طبق این یافته ها خاصیت ضد سرطانی و از بین بردن رادیکال های آزاد در بدن، در سیر سیاه ۴.۵ برابر بیشتر از سیر تازه است! و طبق گفته مسئولان این فروشگاه، سیر سیاه تولیدی در سردخانه نگهدای می شود و مشتری فرصت حداقل شش ماهه برای مصرف آن دارد. عوارض استفاده از سیر سیاه: می توان گفت تاکنون هیچ گونه عوارضی از مصرف سیر سیاه گزارش داده نشده است، اما بهتر است در مصرف آن زیاده روی نشود زیرا زیاده روی در مصرف هر چیزی ممکن است در دراز مدت عوارضی در پی داشته باشد.

همچنین این محصول فاقد هر گونه بوی زننده ای بوده و می توان از فراورده های مختلف آن از قبیل ملاس سیر سیاه، پوره، خمیر، عصاره و قرصهای مکمل برای کارهای مختلف استفاده کرد. افرادی که درگیر چربی های شکم و پهلو ها هستند نیز می توانند با خیالی راحت و به منظور کم شدن این انباشت چربی، از این سیر استفاده نمایند. از روشهای متعدد دیگری که به صورت آزمایشی یا به طور محدود در صنعت به کار گرفته شده اند می توان بلانچینگ در قوطی قبل از سربندی ( در صنعت کنسروسازی) ، بلانچینگ با استفاده از حرارت دی الکتریک، و بلانچینگ با استفاده از پرتو فروسرخ (مادون قرمز) را نام برد . علت نرمی این است که طی فرآیند تخمیر، سیر سفید بافت متراکم و تُرد خود را از دست میدهد و محصولی که در پایان این فرآیند به دست میآید نرم و دارای بافت اسفنجی و حتی در برخی اوقات ژلهای است. چاقی به دلایل مختلفی از قبیل، دریافت بیش از اندازه ی مواد غذایی، کاهش متابولیسم بدن و انباشت چربی در سلول های آدیپوسیت بدن ایجاد می سیر سیاه نی نی سایت شود. چنانچه به دنبال هر روش و مسیر دیگری که بتواند در مدت زمان کوتاهی کاهش وزن را برای شما به ارمغان داشته باشد بروید ، بی شک این مسیرها و این روش ها عوارض بسیار خطرناک و جبران ناپذیری برای بدن شما به همراه دارند و از مهمترین نکته در خصوص لاغری داشتن صبر زیاد و انجام منظم و مداوم برنامه های غذایی و ورزشی می باشد.

البته باید بدانید تهیه کردن این گونه سیر اصلاً آسان نیست و گاهی شما مجبور میشوید آنها را تا ۴۰ روز در معرض حرارت و رطوبت قرار دهید. سیر سیاه خاصیت انرژی زیادی داشته و به عنوان چاشنی و طعم دهنده در تهیه ی انواع غذا به کار گرفته می شود. از سوی دیگر، عسل به شما این انرژی اضافی را بدون هیچگونه عوارض جانبی ارائه می دهد. تحقیقات بالینی نشان داده که مصرف روزانه سیر سیاه یا حتی سیر میتواد سیستم ایمنی بدن را به شکل چشم گیری افزایش دهد . امروزه اکثر مردم اروپا با خواص سیر سیاه آشنایی دارند و معمولا ترجیح می دهند به جای انجام رژیم های سخت غذایی و ورزش های طاقت فرسا با استفاده از سیر سیاه به یک وزن ایده آلی برسند؛ زیرا سیر سیاه نسبت به سیر سفید مواد مغذی بیشتری دارد و غالبا می تواند طی مصرف مداوم در برخی وعده های غذایی باعث افزایش دادن متابولیسم بدن شود که همین امر به راحتی می تواند تنظیم قند، تنظیم فشار خون، تنظیم کلسترول خون و کنترل بسیاری موارد مهم دیگر در بدن را به همراه داشته باشد.

سابقه طولانی استفاده از سیر در مواد غذایی اگرچه محدود است اما هیچ اثر بیولوژیکی معتبری را نشان نمی دهد منشا دقیق سیر سیاه ناشناخته و بحث برانگیز است با این وجود محصول مدت هاست که در کره جنوبی ژاپن تایلند مصرف میشود و حدود ده سال پیش به تایوان و سایر کشورها وارد شده است. زمانی که سیر معمولی را تخمیر می کنند فعل و انفعالاتی بر روی آن انجام می شود که باعث تغییر در رنگ، بو، طعم و خواص آن می گردد. واکنشهایی از قبیل واکنش میلارد در سیر سیاه ، در طی فرآیند حرارتی ، باعث تغییر در برخی از مواد شیمیایی آن می شود. دیابت در اثر کاهش تولید انسولین در بدن یا کم شدن اثر انسولین در سوخت و ساز مواد قندی حاصل میشود (انسولین باعث میشود قند یا مهمترین منبع انرژی در بدن مورد استفاده قرار گیرد که در لوزالمعده یا پانکراس تولید میشود). که معمولاً برای خشک کردن محصولات کشاورزی از قبیل میوه ها، سبزیها و ادویه ها در مقادیر کم استفاده میشوند.