خبر فوت ۱۶ بیمار به دلیل اختلال در سامانه اکسیژن کذب است

[ad_1]

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان با تکذیب شایعه فوت ۱۶ بیمار به دلیل اشکال در سامانه اکسیژن ادامه داد: در همان شب ۴۶ بیمار در بخش‌های (NICU)، (ICU) و (PICU) این بیمارستان بستری و به طور مستقیم از سامانه اکسیژن ساز استفاده می‌کردند و طبیعی است که در صورتی که اختلالی در اکسیژن اتفاق می‌افتاد شاهد از دست دادن همه این عزیزان بودیم.

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، شایعه فوت ۱۶ بیمار به دلیل اشکال در سامانه اکسیژن بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان که به طور غیررسمی در سطح شهر منتشر شده بود، بی‌اساس و کذب است.

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان درباره این خبر گفت: متأسفانه تمایل شدیدی به انتشار اخبار منفی و اعتماد سوز وجود دارد و اگر خدای نکرده این شایعه صحت داشت قطعاً خبر آن با بازخورد فراوان در برخی رسانه منتشر می‌شد اما وقتی همان رسانه‌ها از دروغ بودن این شایعه مطلع شدند هیچ تلاشی برای بیان واقعیت نکردند و از ظرفیت خود برای زدودن ابهاماتی که در ذهن تعدادی از شهروندان ایجاد شده بود استفاده نکردند.

خلیل سلوکی ادامه داد: در همان شب ۴۶ بیمار در بخش‌های (NICU)، (ICU) و (PICU) این بیمارستان بستری و به طور مستقیم از سامانه اکسیژن ساز استفاده می‌کردند و طبیعی است که در صورتی که اختلالی در اکسیژن اتفاق می‌افتاد شاهد از دست دادن همه این عزیزان بودیم.

وی عنوان کرد: حتی چند ثانیه اختلال در سامانه‌های تاسیساتی یک بیمارستان می‌تواند به قیمت جان تعداد کثیری از بیماران تمام شود. ارزیابی‌های فنی از سامانه‌های حیاتی مانند برق اضطراری، گازهای تنفسی، امحاء زباله، اطفا حریق، کنترل عفونت، ایمنی بیمار، تهویه مکانیکی و امثال آن در بازه‌های زمانی مشخص و در قالب سنجه های اعتبار بخشی بیمارستانی انجام می‌شود.

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان تصریح کرد: علاوه بر یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری و ۳ دستگاه ۳۰۰ لیتری که به صورت شبانه روزی در بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان فعال است از تعداد کافی کپسول‌های اکسیژن هم در این بیمارستان استفاده می‌شود و به زودی نیز یک دستگاه ۳۰۰ لیتری پس از انجام تعمیرات به این ظرفیت اضافه شده و با حمایت ریاست محترم دانشگاه یک دستگاه ۶۰۰ لیتری دیگر هم نصب می‌شود.

[ad_2]

Source link