خانه هوشمند چه امکاناتی می تواند داشته باشد.
1. سیستم روشنایی:
با استفاده از سیستم BMS می توان روشنایی قسمتهای مختلف ساختمان را بصورت هوشمند انجام داد. یکی از مزایای خانه های هوشمند کنترل سیستم روشنایی است که شامل روشن و خاموش شدن خودکار آنها ، تنظیم سطح نور ، کاهش یا افزایش و همچنین تعیین و نظارت بر وضعیت آنها و قابلیت روشن و خاموش کردن آنها از راه دور در خارج از ساختمان است. حتی اگر لامپ های رنگی وجود داشته باشد ، می توان با استفاده از کنترل از راه دور ، رنگ آنها را تغییر داد.
2. سیستم حفاظت و امنیت:
سیستم های اعلام حریق و اطفا حریق ، ورود و خروج کارکنان ، نظارت تصویری و نشتی آب و محافظت در برابر سیل و محافظت در برابر شوک الکتریکی نیز توسط سیستم BMS قابل اتصال و کنترل است همچنین می تواند در مواقعی که افراد بیرون از خانه هستند مورد استفاده قرار گیرد. سیستم شبیه سازی فعال شده و قسمتهای مختلف خانه در زمانهای مختلف روشن یا خاموش می شود که در این صورت خانه از شر سارقان محافظت می شود.
2. در پنجره ها ، سایبان ها و پرده ها:

با استفاده از سیستم BMS می توان این امکانات را کنترل کرد و وضعیت آنها را کنترل کرد و دستورات لازم در این زمینه صادر شد. این یکی از ویژه ترین مزایای یک خانه هوشمند است. به عنوان مثال ، با لمس یک دکمه می توانید پرده ها را برداشته یا سایبان را باز یا بسته کنید.
2. سیستم گرمایش و سرمایش:

سیستم های خنک کننده و گرمایشی ممکن است شامل تجهیزات مرکزی و محلی ، تجهیزات مرکزی واقع در موتورخانه مانند کولرها ، دیگهای آب گرم ، پمپ های سیستم ، برج های خنک کننده و غیره باشد و تجهیزات محلی نیز شامل فن کوئل ها ، سیستم های تهویه مطبوع و تهویه مطبوع است. . با سیستم BMS می توان تجهیزات مرکزی را در یک زمان خاص و از راه دور روشن و خاموش کرد و همچنین با تغییر در شرایط محیطی می توان تغییرات لازم را اعمال کرد.همچنین این سیستم می تواند دمای اتاق را بصورت هوشمند کنترل کند و در غیر اینصورت حضور مردم برای خاموش کردن تجهیزات.
2. سیستم های صوتی و تصویری ، تجهیزات دفتری و اداری:

یکی از مزایای خانه هوشمند امکان استفاده از بایگانی صوتی مرکزی است که از طریق آن می توانید موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کنید یا برای انجام مراسم مختلف ، حالت های از پیش تعریف شده را انتخاب و انجام دهید و بدین ترتیب می توانید تجهیزات اداری را انتخاب کنید. کنترل می شود
2. سیستم کنترل ورود و خروج:

در مورد ساختمانهای اداری ، این سیستم می تواند ورود و خروج همه میهمانان را ثبت کند و حتی تصویر آنها را ثبت کند و در ساختمانهای مسکونی می توان تصویر مشتری را بر روی صفحه نمایش بدست آورد و در صورت عدم ثبت تصویر با زمان مراجعه و حتی در صورت وجود اینترنت ، امکان برقراری ارتباط از راه دور با مهمانان وجود دارد.

gg.gg shorturl.at is.gd bit.do b2n.ir tinyurl bit.ly cutt.ly