[ad_1]

به گزارش شفاف، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در گفت‌وگو با برنامه «رکورد» شبکه سوم سیما درباره تعویق یک ساله بازی‌های المپیک توکیو اظهار داشت: المپیک قله ورزش قهرمانی است و ورزشکاران چهار سال تلاش می‌کنند تا در این رویداد بزرگ حضور داشته باشند. همانطور که می‌دانید، بازی‌های المپیک به دلیل شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاد. از دو منظر می‌توان به تعویق این بازی‌ها نگاه کرد؛ اول اینکه نفراتی همچون حسن یزدانی، حمیده عباسعلی و سهراب مرادی را داریم که نیاز به فرصت بیشتری برای ریکاوری داشتند. نکته دوم هم اینکه این فرصت را نیز داریم که سهمیه بیشتری بگیریم. 

وی درباره پرداخت هزینه درمان این ورزشکاران مصدوم گفت: ما در دو مرحله برای اعزام سهراب مرادی به آلمان و همچنین هزینه درمانی حمیده عباسعلی کمک کردیم. به نظر می‌رسد که تقریباً هزینه درمانی این عزیزان کامل پرداخت شده است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: در اولین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک چالش‌های به وجود آمده پس از تعویق المپیک و راهکارهای مدنظر مورد بررسی گرفت. قرار شد که مسئولان مربوطه نشستی با فدراسیون‌ها داشته باشند و سازوکار حمایتی مشخص شود. همچنین حمایت از برگزاری اردوها نیز با قدرت بیشتری تداوم خواهد داشت.

سعیدی درباره پرداخت حقوق المپیکی‌ها و مربیان گفت: برای یک سال تعهد شد که حقوق ورزشکاران و مربیان و سرپرستان پرداخت شود که وزارت ورزش پرداخت مربوط به 6 ماه نخست را انجام داد و پول به حساب فدراسیون‌ها واریز شد. برای مرحله دوم هم ما در کمیته ملی المپیک تعهد کردیم و انشالله به محض تصویب در ستاد عالی بازی‌ها، این پرداخت انجام می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link