حضور نیروهای آمریکایی در منطقه باعث ناامنی است

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست رسانه‌ای هفتگی خود که از طریق فضای مجازی انجام شد، به بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره موضوعات مختلف پرداخت و به سوال خبرنگاران پیرامون مسائل سیاست خارجی ایران پاسخ گفت.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در این نشست رسانه‌ای گفت: ظریف امروز به سوریه سفر کرده است و قرار است با مقامات ارشد این کشور از جمله آقای بشار اسد رایزنی کند.

موسوی گفت: موضوع تحولات افغانستان و یمن در دستور کار جدی وزارت امورخارجه قرار دارد و در این ارتباط آقای ظریف رایزنی ها و تماس هایی داشته اند.

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر این که روند آستانه هنوز به عنوان مهمترین روند سیاسی ممکن برای حل بحران سوریه است گفت: نشست سران آستانه که قرار بود در تهران برگزار شود به به دلایل مسائل بهداشتی و کرونایی به تعویق افتاد ولی این به آن معنا نیست که رایزنی ها و گفتگوهای ما در این زمینه مختل شده باشد.

سخنگوی وزارت امورخارجه در ادامه سخنان خود با اشاره به تنش آفرینی اخیر نظامیان آمریکایی در خلیج فارس، حضور نیروهای آمریکایی در منطقه را نامشروع و باعث ناامنی منطقه عنوان کرد و گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم نیروهای آمریکایی مانع گشت‌زنی قانونی و عادی نیروهای ما در منطقه شده بودند و این باعث شد که نیروهای ما واکنش دهند و هشدارهای لازم را بدهند.

[ad_2]

Source link