تولید دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال برای کمک به بیماران کرونایی در کشور

[ad_1]

سهیل صادقیان، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان داخلی در حوزه مهندسی پزشکی در گفت و گویی، اظهار کرد: تولید دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال به دلیل رزولوشن بالایی که دارد می‌تواند جایگزین دستگاه سی‌تی‌اسکن باشد از طرفی قیمت آن یک پانزدهم دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن است.

صادقیان بیان کرد: با دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال می توان به کار  سرعت بالایی داد، مراجعانی که ریه هایشان مشکلی ندارد را به خانه عودت داد و برای عده کمتر که مشکوک هستند درخواست تست آزمایشگاهی کرونا داد.

راه اندازی خط تولید قطعه مونو بلاک 

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان بیان کرد: ما مجوز تولید دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال را داریم و با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی موفق شدیم خط تولیدمان را گسترش دهیم و با تسهیلات ارائه شده اقدام به تولید قطعه مونو بلاک کردیم.

صادقیان درباره قطعه مونو بلاک گفت: این قطعه بخشی از دستگاه رادیولوژی دیجیتال موبایل است که شرکت ما موفق به ساخت آن شده است.

او اظهار کرد: در حال پیگیری دریافت مجوزهای محصول از وزارت بهداشت  هستیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در پایان افزود: شرکت ما برای اولین بار موفق به مونتاژ دستگاه تصویربرداری سیار در ایران شده است و امیدواریم در سال جهش تولید، یک جهش واقعی را از مونتاژ به تولید مستقل این دستگاه تجربه کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link