تهیه بسته‌های ویژه ماه رمضان/ بخشش اجاره بهای اردیبهشت ماه املاک بنیاد

[ad_1]

رئیس بنیاد مستضعفان به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده این بنیاد برای مقابله با بیماری کرونا پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، پرویز فتاح در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در این باره اظهار کرد: از زمان شروع بحث کرونا از ابتدای اسفندماه در بنیاد آماده همکاری با دولت شدیم.

وی افزود: همکاری و هماهنگی لازم در بدو امر با وزارت بهداشت و ستاد کرونا صورت گرفت و طی دوماه اخیر بدون وقفه خدماتی ارائه و اقداماتی انجام شده است.

اقدامات بنیاد مستضعفان با هماهنگی دولت و ستاد کرونا انجام می‌شود

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه اقدامات ما با هماهنگی کامل با دولت، ستاد ملی کرونا و ستاد فرماندهی کرونا در تهران انجام شده است گفت: با همه استانداران در سراسر کشور در ارتباط هستیم و با رئیس بهزیستی و شهردار تهران نیز در تماسیم و در کنار دولت هستیم و موازی کاری نمی‌کنیم. ما با همه توان و ظرفیت وارد کار شده‌ایم.

برای جبران تبعات، تا پایان کرونا در کنار دستگاه‌ها هستیم

فتاح افزود: تا پایان کرونا و حتی بعد از آن برای جبران تبعات، در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی خواهیم بود. امسال به نام جهش تولید نامگذاری شده و ما از سایر برنامه‌های خود نیز غافل نیستیم و امور در حال انجام است.

بنیاد مستضعفان اجاره املاک اردیبهشت ماه را هم بخشید

وی با بیان اینکه بخشش اجاره املاک بنیاد برای دو ماه فروردین و اسفند اولین اقدام ما بود گفت: اکنون هم بررسی کرده‌ایم و اعلام می‌کنیم ماه اردیبهشت هم کلیه اجاره بهای املاک تجاری بنیاد بخشیده می‌شود.

فراهم شدن امکان پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا ۱۰ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

فتاح با اشاره به فراهم شدن امکان پرداخت تسهیلات۲۰۰ میلیارد تومانی از طریق بانک سینا و۱۰۰ میلیارد تومانی از طریق صندوق امداد ولایت و بخشی از طریق بانک رسالت گفت: این تسهیلات قرض الحسنه است و به اقشار آسیب دیده داده می‌شود و سقف آن ۵ میلیون تومان است‌. در مواردی می‌توان تا ۱۰ میلیون هم پرداخت کرد. سود وام نیز چهار درصد است.

 مجموع کمک‌های بنیاد مستضعفان به بهزیستی و کمیته امداد به دنبال شیوع کرونا

وی افزود: از اسفندماه تا کنون ۱۶۰ میلیارد به کمیته امداد و ۴۶ میلیارد تومان برای بهزیستی واریز کرده‌ایم تا به اقشار تحت پوشش داده شود. ۵ میلیارد تومان دیگر هم برای کودکان کار برای بهزیستی واریز کردیم.

 پرداخت ۱۳ میلیارد تومان کارت هدیه به شهرداری برای توزیع بین دستفروشان و کارکنان

فتاح ادامه داد: طی سه مرحله ۱۳ میلیارد تومان کارت هدیه به شهرداری تهران دادیم که مسئول توزیع بین کلیه کارکنان پسماند، بهشت زهرا، دستفروشان و زنان سرپرست خانوار بوده است.

 اعطای ۲۰ میلیارد تومان کارت هدیه به ۳۸ هزار زندانی نیازمند/ توزیع کارت هدیه بین کولبران

رئیس بنیاد مستضعفان به اعطای ۲۰ میلیارد تومان کارت هدیه برای ۳۸ هزار زندانی نیازمند طی هماهنگی با سازمان زندان‌ها اشاره کرد گفت:  برای کولبران آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه کارت هدیه یک میلیون تومانی اعطا کردیم که توزیع شده است.

و اما کمک‌های بنیاد به ملوانان هرمزگانی و مددجویان جزیره قشم

به گفته فتاح، برای ملوانان در دو استان هرمزگان و بوشهر نیز با تقاضای کتبی استانداران به ازای هر نفر یک میلیون تومان کارت هدیه درنظر گرفته و توزیع شده است. به مددجویان ساکن در جزیره قشم نیز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد. همچنین به ساکنان سه جزیره لارک، هرمز و هنگام نیز مبلغ هدیه ۵۰۰ هزار تومانی داده خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین یک و نیم میلیون ماسک در واحدهای زیرمجموعه تولید شده است.

وی درباره کمک به کودکان کار گفت: ما مسئول کودکان کار نیستیم و منبع مالی را تهیه کردیم و مسئولیت بر عهده سازمان بهزیستی است. گزارشی از اقدامات انجام شده درباره کمک به کودکان کار از سوی بهزیستی ارائه می‌شود.

اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای کمک به رسانه‌ها در صورت اعلام نیاز وزارت ارشاد

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به پرسشی درباره کمک به روزنامه‌ها و اهالی رسانه که با مشکلاتی چون تعطیلی و تعدیل روبرو شده‌اند نیز اظهار کرد: شان اهالی رسانه بالاست. به ما هم منعکس نشده و ما هم جسارت نمی کنیم. اما اگر از کانال وزارت ارشاد با ما تعاملی بشود آماده اعطای وام و دیگر کمک‌ها هستیم.

توضیحات فتاح درباره نقدی نبودن کارت‌های هدیه توزیع شده

وی درباره اعطای کارتهای هدیه به افراد آسیب دیده گفت: اینها کارت خرید کالا هستند و کارت دارای پول نقد نیستند. البته بهزیستی و کمیته امداد را نقدی کمک کردیم.

تجهیز ۸ مکان نقاهتگاهی و تحویل آن به ستاد کرونا 

فتاح همچنین از آمادگی برای تجهیز هشت مکان جهت محل استراحت و نقاهتگاه کادر درمانی و افراد بهبود یافته گفت: اماکن تجهیز شده و اکنون در اختیار ستاد مدیریت کرونا قرار دارد. به عنوان مثال دو ماه است هتل ما در اختیار ستاد است. این اقدامات تداوم دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان درباره اقدامات بنیاد در دوران پساکرونا گفت: ما دو برنامه داریم، یک برنامه مربوط به مقابله با کرونا است، اما همزمان برنامه عادی بنیاد را پیش می بریم که متوقف هم نشده است. یک برنامه جهشی نیز اعلام خواهیم کرد که از برنامه مصوب سال ۹۹ هم فراتر عمل کنیم.

 برای رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان مناطق محروم مضایقه نخواهیم کرد/ آموزش و پرورش فعلا تقاضایی نداشته

وی درباره مشکلات تحصیلی دانش آموزان در مناطق محروم اظهار کرد: ما متولی آموزش و پرورش نیستیم. آموزش و پرورش تقاضایی از ما در این زمینه نکرده است. اگر جزییات برای کمک معلوم باشد می‌تواند کمک کننده باشد. البته از طریق بنیاد علوی در مناطق محروم حضور داریم و اقداماتی در حال انجام است. اگر کمکی از ما بربیاید مضایقه نخواهیم کرد.

اقدامات درباره تهیه و توزیع بسته‌های ماه رمضان متعاقبا اعلام می‌شود

رئیس بنیاد مستضعفان درباره تهیه و توزیع بسته‌های ویژه برای ماه مبارک رمضان نیز عنوان کرد: آخر هفته برنامه ای در قالب رزمایش مواسات و همدلی هم در این زمینه برگزار می‌شود. هماهنگی های لازم به عمل آمده و سهم مشارکت ما در راستای این رزمایش مشخص شده و در برنامه آخر هفته جزئیات را اعلام خواهیم کرد.

 کمک ۷ میلیارد تومانی به آسیب دیدگان کرونای استان قم

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین به کمک هفت میلیارد تومانی در سه نوبت به آسیب دیدگان ناسی از کرونا در استان قم اشاره کرد و گفت: برای خیریه هایی چون کهریزک که اعلام نگرانی کرده بودند نیز در حد توان پرداخت هایی داشته ایم. ۲۴ دستگاه آمبولانس خریداری شده که هرکدام با سه راننده به صورت سه شیفت فعالیت می کنند.

وی درباره تسهیلات قرض الحسنه توضیحات بیشتری ارائه و اظهار کرد: در دو بانک سینا و امداد ولایت سپرده گذاری کرده‌ایم و اعتبار لازم تامین شده است. از این هفته اقدام می شود و به اقشار سهمیه داده‌ایم، به عنوان مثال بهزیستی، کمیته امداد، تاکسیرانی سهمیه دارند.

فتاح در پایان گفت: خواسته‌ایم حداکثر یک ضامن و حتی ضامن نداشتند با چک و سفته وام داده شود. بازپرداخت اقساط هم ۲۴ ماهه است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link