تلاش برای خارج کردن اطلاعات به شهادت رساندن سردار سلیمانی از حالت محرمانه

[ad_1]

یک نماینده دموکرات کنگره آمریکا در تلاش است با ارائه درخواست به یک نهاد در دولت فدرال اطلاعات مربوط به حمله پهپادی به سردار سلیمانی را از حالت محرمانه خارج کند.

  به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، پایگاه خبر المانیتور گزارش داد که کریس مورفی نماینده ارشد دموکرات در هیات خاورمیانه مجلس نمایندگان آمریکا همچنان بر مجبور کردن دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ارائه اطلاعات مربوط به حمله پهپادی به سردار قاسم سلیمانی پافشاری می کند.

المانیتور در ادامه مطرح کرد: مورفی درخواستش را با یک هیئت درون سازمانی در دولت فدرال  که وظیفه آن بررسی درخواست ها برای  غیر محرمانه کردن برخی اطلاعات است مطرح کرده است. این اولین بار است که یک قانون گذار خواستار غیرمحرمانه کردن اطلاعاتی از این هیئت شده است.

این پایگاه خبری به نقل از مورفی نوشت: ما شاهد آن بوده ایم که دولت ترامپ چندین بار سعی کرده است تنها به دلیل این که از نظر سیاسی به ترامپ آسیب می زند، اطلاعاتی را طبقه بندی کرده و محرمانه نگه دارد و این به کنگره بستگی دارد که آن را متوقف کند. مردم آمریکا حق دارند بدانند که چرا دولت ترامپ تصمیم به ترور قاسم سلیمانی در ماه ژانویه گرفت، به این خاطر که این اقدام عواقب گسترده ای برای امنیت آمریکا داشته است، هیچ بحث علنی معقولی درباره بجا بودن این حمله وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، اظهارت مورفی در پی این مطرح می شود که رئیس جمهور آمریکا در دی ماه سال گذشته دستور حمله پهپادی به خودروی حامل سردار شهید قاسم سلیمانی در نزدیکی فرودگاهی در بغداد را صادر کرد. 

پس از آن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با عملی کردن وعده انتقام سخت، پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد عراق را موشک باران کرد.

[ad_2]

Source link