تعیین منشاء دقیق ویروس کرونا امکان‌پذیر نیست / «بدترین وقایع» هنوز پیش رو هستند

[ad_1]

مدیر منطقه غرب اقیانوس آرام سازمان جهانی بهداشت گفت تا این لحظه نمی‌توان درباره منشاء کرونا به جمع‌بندی رسید اما شواهد موجود، منشاء حیوانی را تایید می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه اعلام کرد در این مرحله تشخیص منبع دقیق ویروس کرونای جدید امکان‌پذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز به نقل از پایگاه خبری «جروزالم پست»، «تاکشی کسای» مدیر منطقه غرب اقیانوس آرام این سازمان در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین گفت تا این لحظه نمی‌توان به جمع‌بندی رسید. اما شواهد موجود منشا حیوانی را نشان می‌دهد.

دونالد ترامپ، رئیس‎جمهور آمریکا هفته گذشته با طرح ادعایی گفت دولتش در تلاش است که دریابد آیا کروناویروس از آزمایشگاه «ووهان»، شهری در مرکز چین که کانون اولیه این بیماری بوده است، منشا گرفته یا خیر.

پیش از این «یوان ژیمینگ» نائب رئیس «بنیاد ویروس شناسی ووهان» در مصاحبه با شبکه «سی جی تی ان» چین ادعاها درباره دست داشتن این مرکز آزمایشگاهی در ایجاد و شیوع ویروس کرونا را «تئوری توهم توطئه» خواند.

بنابر گزارش ان بی سی نیوز، وی معتقد است که بیان تئوری توهم توطئه درباره دست داشتن بنیاد ویروس شناسی ووهان به منظور گیج کردن مردم درباره منشا ویروس کرونا طراحی شده است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه با اشاره به تبعات شیوع بیماری همه‌گیر «کووید-۱۹» هشدار داد «بدترین وقایع» هنوز پیش رو هستند.

«تدروس آدهانوم» درباره اینکه چرا فکر می‌کند بیماری‌ای که بیش از ۲.۵ میلیون نفر را آلوده کرده و به مرگ ۱۶۶۰۰۰ نفر منجر شده می‌تواند عواقب هنوز بدتری داشته باشد، توضیحی ارائه نکرد.

[ad_2]

Source link