[ad_1]

به گزارش شفاف، بهروز آقایی اظهار کرد: پروژه های بندری و دریایی این بندر بزرگ اقیانوسی با تراز مثبت و پیشرفت فیزیکی واقعی به منظور بهره گیری از روش ها و سیستم های نوین در دست اجراست.

وی تصریح کرد: در این راستا و به منظور رونق ترانزیت و صادرات کالاهای فاسد شدنی احداث سایت کانتینر یخچالی بندر شهید بهشتی چابهار در دستور کار قرار گرفت که اولین فریم آن نیز مورد بهره برداری قرار گرفت که این مهم تاثیر بسزایی در تنوع کالاهای وارده به این بندر خواهد داشت.

وی افزود: این سایت از 30 فریم تشکیل شده است که هر سازه 18 کانتینر یخچالی 20 فوت را پوشش می دهد، در مجموع این سایت از ظرفیت نگهداری 540 کانتینر 20 فوت یخچالی برخوردار است.دیگر فریم های این سایت یخچالی با سرعت در حال تجهیز و تکمیل است و به زودی شاهد بهره برداری کامل این سایت در بندر شهید بهشتی خواهیم بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به تردد منظم خطوط لاینر کشتیرانی در مسیر بندر چابهار تصریح کرد: با توجه به موقعیت بازار پسکرانه، راه‌اندازی سایت نگهداری کانتیر یخچالی در رونق صادرات محصولات کشاورزی، باغی و شیلاتی تاثیر شگرفی خواهد داشت.

آقایی گفت: رونق بندر چابهار به عنوان دروازه اصلی توسعه استان و جنوب شرق کشور مستلزم توسعه صادرات، واردات، ترانزیت و توسعه زیرساخت های بندری است که در این راستا و همگام با اجرای طرح توسعه بندر شهید بهشتی زیرساخت های مناسب بندری و تجهیزات پیشرفته در این بندر استراتژیک تعبیه شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link