ترامپ حمله سایبری به آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه را تایید کرده بود

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به تازگی به روزنامه واشنگتن پست اعلام کرد که مجوز حمله سایبری ۲۰۱۸ به آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه را وی صادر کرده بود؛ آژانسی که از سوی واشنگتن به رهبری مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی متهم شده است.

ترامپ در پاسخ به سوال روزنامه واشنگتن پست مبنی بر اینکه آیا وی دستور این حمله سایبری را داده بود یا خیر، گفت: صحیح است.   

دونالد ترامپ تاکید کرد که هیچکس در برابر روسیه جدی‌تر از وی نبوده است.

وی گفت: باراک اوباما (رئیس جمهوری سابق آمریکا) پیش از انتخابات ۲۰۱۶ می‌دانست که روسیه قصد مداخله و خرابکاری دارد یا به او در این رابطه اطلاعاتی داده بودند. در هر صورت اوباما حرفی در این رابطه مطرح نکرد. دلیل اینکه او چیزی نگفت این بود که نمی‌خواست وارد این بازی شود چرا که فکر می‌کرد هیلاری کلینتون پیروز می‌شود چرا که او نظرسنجی‌های ساختگی و نادرست را خوانده بود. از این رو، اوباما گمان می‌کرد که هیلادی پیروز انتخابات خواهد بود. و ما اکثریت خاموش و آرامی داشتیم که می‌گفتند “نه، ما ترامپ را دوست داریم”.

در ۱۸ آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی، وزارت دادگستری آمریکا گزارش نهایی مربوط به تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه درباره اتهامات تبانی ترامپ-روسیه و مداخله روسیه در انتخابات آمریکا را منتشر کرد.

مولر اتهام تبانی میان مقامات روسیه و کمپین انتخاباتی ترامپ را رد کرد اما گفت که مسکو تلاش می‌کرده تا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی آمریکا مداخله کند. روسیه بارها این اتهامات را رد کرده و تاکید دارد که هرگز در امور داخلی آمریکا مداخله نکرده است.

[ad_2]

Source link