[ad_1]

در سال 1968 بیتلز آمد به در ریشیکش هند به زندگی در آشرام یادگیری مراقبه و روشن توسط گورو خود ماهاریشی ماهش یوگی به “giggling گورو”. او مخترع تکنیک مدیتیشن که فوق العاده محبوب با غربی ها. ماهاریشی هم بود عالی کسب و کار-مرد و هنگامی که او درگذشت در سال 2008 او در سمت چپ میلیاردها دلار و میلیون ها نفر از پیروان ، او مورد انتقاد بسیاری از جمله بیتلز خود و همکار خود تجارت برای بودن بیش از حد متمرکز بر پول و نه خود عقل صرفا به خاطر انجام خوب است.

بیتلز تحت تأثیر قرار نمیگیرند با این مرد که آنها را آموزش داده مراقبه در زمانی که زندگی آنها گیج کننده و تا حدودی دیوانه و مواد مخدر آغاز شده بود به یک مشکل برای آنها. ماهاریشی وعده صلح جهانی و یوگایی پرواز خود را از طریق تکنیک مدیتیشن. همانطور که می دانیم هیچ یک به دست آمده است که تا کنون و در عین حال بیتلز آماده بودند حتی از جان گذشته به این باور او است.

ذهن شما به نظر می رسد بیتلز به حال چیزی برای باور باور نکردنی است. وجود دارد این پسر آنها به نام سحر و جادو الکس “یونانی جادوگر”. بیتلز به اعتقاد او برای ارائه باور نکردنی ترین اختراعات اینده. به نظر می رسد که این الکس مرد قول داده بود آنها نوع جدیدی از رنگ است که می تواند هر چیزی نامرئی و یا یک ماشین است که تغییر رنگ زمانی که شما flicked یک سوئیچ. او همچنین در برخی از زمینه سخنرانان که در واقع بخشی از تصویر زمینه. بیتلز آن را دوست داشت و به او گفت چند بار “اگر شما می توانید انجام دهید که ما می خواهم یکی”. آنها سرمایه گذاری مقدار زیادی از پول را در سحر و جادو الکس و حتی سفارش او را به ایجاد یک “مصنوعي” است که خواهد نور تا شب زمان آسمان است. هنگامی که زمان آمد برای الکس به تولید مصنوعی, خورشید, او ادعا کرد که وجود دارد نه به اندازه کافی قوی عرضه انرژی به قدرت آن است. ذهن هرگز.

وقتی که می آید به یوگی هر چند بیتلز نه تنها آنهایی که به این باور. او تا به حال بسیاری از افراد مشهور در میان میلیون ها نفر از پیروان. Mick Jagger, Marianne Faithfull ساحل پسران و حتی ویدال ساسون که به مطالعه با ماهاریشی. برخی از آنها ملاقات گورو خود در خارج از هند اما بیتلز رفت و برای فراگیر روشنگری تور مقدس “دره پرستاران” در ریشیکش که در آن ماهاریشی را آشرام واقع شد.

من شده اند به در ریشیکش هند خودم ماندن در یک آشرام. من تنها به طول انجامید یک روز هر چند. اتاق برهنه شد, که من می تواند به مقابله با. در عین حال جو احساس بیشتر شبیه به یک زندان از محل معنویت. سکوت تحمیل شد برای بسیاری از روز و حتی در حین صحبت کردن ساعت مردم را زمزمه. هیچ کس تا کنون خندید یا ساخته شده یک شوخی است. وجود دارد یک درجه از سرکوب در همه جا در اطراف. زمان غذا و مقررات منع رفت و آمد بودند سخت و مسخره اولیه. کسی که می خواهد به خوردن شام در 6pm و قفل در سلول های خود را نه? سیگار کشیدن بود البته ممنوع شد پس الکل و گوشت. مواد غذایی شامل عمدتا از نور رنگی dhal با تیره-رنگی dhal و خدمت کرده بود در یک سینی فلزی بزرگ. بعد از هر وعده غذایی من نیاز به شستشو سینی و آن را به عقب به اتاق خواب من. در سی و پنج در صبح زنگ حلقه خواهد بود و زندانیان ببخشید روحانیت گرایی در آمد خود را در اتاق خود را مالش چشمان خواب آلود در حالی که با خود حمل سینی فلزی به آشپزخانه برای دیگری پر از dhal.

بیتلز تا به حال آن را بسیار بهتر از آن است. اگر چه ashrams به معنای ساده است – شما می توانید آن تماس بگیرید بدوی – که یکی از بیتلز بازدید از استاندارد های مختلف. ایشان طراحی شده بود با غربی ها در ذهن ثروتمند غربی است. آن را به عنوان لوکس, اما همچنین به عنوان از کار افتاده. حتی در سال 1968 اتاق خود را به حال بخاری برقی در حال اجرا آب توالت به سبک اروپایی مبلمان. خود را در وعده های غذایی پخته شده بودند توسط یک انگلیسی آشپز. آنها حتی تا به حال یک خیاط در محل. او مسئول ایجاد آن هند الهام گرفته از چند رنگ spangly لباس که بیتلز و هر کس دیگری پس از آنها به تن از آن پس ، این روال در آشرام آرام بود و آنها صرف بیشتر وقت خود را به بازی و آهنگسازی موسیقی است که زمانی که آنها حضور گروه مدیتیشن و جلسات درس خصوصی با گورو. چه جالب آنها! آن رینگو استار که به نام خود آشرام یک Butlins تعطیلات اردوگاه.

امروزه ریشیکش شناخته شده است به عنوان یوگا پایتخت جهان است. یوگی و Beatles قطعا کمک در آوردن این شهرستان بود که پس از تنها یک روستای کوچک در کوهپایه های هیمالیا به توجه جهان غرب است. برای هندوها اما ریشیکش همواره محل بالاترین مذهبی اهمیت است. با توجه به افسانه لرد راما به اینجا آمدند به انجام توبه و طلب بخشایش برای کشتن Ravana دیو پادشاه و برادر کوچکترش Lakshmana است گفت: برای عبور از رودخانه گنگ دقیقا در نقطه ای که معروف ‘Lakshman Jhula’ پل می ایستد. مسلمانان هنوز به ریشیکش به صورت عبادت است اما بسیاری از بازدید کنندگان در حال حاضر غربی ها به دنبال روشنگری یوگا تعطیلات و یا فقط به یک نگاهی به آنچه در آن همه مورد است.

زمانی که من آمد به Rishikesh من عمیقا نا امید شد. من سرزنش کتاب راهنمای ساخته شده است که این صدا به عنوان اگر وجود دارد آرامش را به توان یک محیط آرام است که منجر به مراقبه صدای سازیاموسیقی زنگی انعکاس از طریق دره در غروب آفتاب. من معتقدم که این چیزی است که آن را یک بار بود یک روستای کوچک آرام در کنار رودخانه با راهبان و روحانیت گرایی سرگردان خیابان های باریک در جستجوی خوشبختی واقعی و روشنگری است. من تعجب می کنم اگر آن بود که زمانی که بیتلز وجود دارد. قطعا آن چیزی نیست که در حال حاضر.

مدرن روز شهر ریشیکش بزرگ و شلوغ و پر سر و صدا و خیلی کثیف شهرستان است که گسترش بیش از چند مایل است. پس از چهل سال از گردشگری بین المللی وجود دارد در حال حاضر توده ها از مهمان-خانه, هتل ها, مراکز یوگا و ashrams. پول ساخته شده و مجددا در ساختمان بیشتر مهمان خانه های ashrams رنگ ورو رفته مغازه ها و جریان اصلی رستوران. آنها هنوز هم نمی خدمت هر الکل در شعاع 25 کیلومتر به من گفته شد اما به غیر از آن هیچ چیز وجود دارد که شما نمی توانید بیش از اینجا. آن است که غیر ممکن است به دور از پر سر و صدا صدای موتور-دوچرخه beeping شاخ آنها به طور مداوم و بدون هیچ دلیل واضح آمیخته با صدای موتور کامیون های بزرگ بالا و پایین رفتن از تپه ها برای تحویل مصالح ساختمانی هنوز بیشتر مهمان خانه های ashrams… شما می دانید که بسیاری.

مراقبه و ریشیکش در حال حاضر به نظر می رسد ترکیب عجیب و غریب آن را به عنوان غیر ممکن است برای پیدا کردن یک نقطه آرام در این شهر شلوغ. من پیدا نکردم صلح و یا روشنگری و یا حتی فقط یک مناسب و معقول کلاس یوگا. در روز دو من سمت چپ این شهر در عجله بسر می رسانید. بسیار شبیه به بیتلز که ماند کمی طولانی تر اما همه چپ خود را قبل از خروج برنامه ریزی شده تاریخ. رینگو و پل سمت چپ بعد از دو هفته چرا که آنها نمی مانند غذا – من آنها را سرزنش نیست. هریسون و لنون ماند کمی طولانی تر و هم خوب بود اما پس از چند هفته آنها بود سقوط با ماهاریشی.

در حال حاضر توسط ماهاریشی را حس کسب و کار شد و به عنوان حرص و آز و محاسبه است. جان به طور خاص شروع به انتقاد از ماهاریشی پول و شهرت و جهت گیری رفتار. هنگامی که در بالا از آن شایعه پخش شده که ظاهرا مجرد گورو سعی کرده بود آن را با خانم ها از این گروه باقی مانده Beatles تبدیل پشت خود را در Rishikesh آشرام و یوگی. ماهاریشی بعد ادعا را که او مایل به دیدن این گروه بروید چرا که او تا به حال آنها را با استفاده از مواد مخدر بود که در برابر آشرام قوانین.

1968 رفت و در تاریخ به عنوان بیتلز هند تابستان است. آنها تا به حال شده به دنبال چیزی برای تثبیت آنها به کمک آنها آمده LSD و دوباره خلاقیت خود را. در واقع این دوره در ریشیکش یکی از آهنگ های گروه بیتلز خلاق ترین و تنها در چند هفته آنها تشکیل شده و در حدود 48 آهنگ ها که بسیاری از آنها به نظر می رسد در خود White Album. جان لنون رو انتقام خود را با ایجاد یک آهنگ با متهم قهر از آلبوم “چه شما انجام شده است ؟ شما یک احمق از همه است.” او به نام آهنگ ماهاریشی اما بعد از تغییر عنوان.

من خوشحالم که آمده اند به جایگاه مهمی در دین و تاریخ مدرن است. رک و پوست کنده هر چند: ریشیکش هند آن را انجام دهد نه برای من.

[ad_2]