برنامه‌های پارک فناوری پردیس برای جهش در تولید محصولات فناورانه اعلام شد

[ad_1]

به گزارش شفاف، پارک فناوری پردیس در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، به‌عنوان مجموعه‌ای پیشرو در حوزه فناوری، خود را موظف به برنامه‌ریزی برای تحقق حداکثری شعار سال دانسته و برنامه جامعی را جهت جهش در فرآیند‌ها و تولید محصولات فناورانه شرکت‌های عضو طراحی کرده و از اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار قرار داده است.

این برنامه در دو محور «عملیاتی» و «حمایتی» طراحی شده است. دستیابی به «افزایش درآمد شرکت‌های پارک از فروش محصولات و خدمات به میزان ۱۴۰۰۰ میلیارد تومان»، «افزایش صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های پارک به ۴۰ میلیون یورو»، «اشتغال بیش از ۶۰۰۰ نفر در شرکت‌های پارک» و «تولید و ارائه ۱۴۰۰ نوع محصول یا خدمت در شرکت‌های پارک» اهداف اصلی این برنامه هستند.

برنامه‌های عملیاتی اصلیِ این برنامه که محور اول آن را تشکیل می‌دهد، شامل موارد «رفع موانع عمده تولید و فعالیت شرکت‌های عضو»، «تسهیل ورود به بازار برای استارتاپ‌های عضو شتابدهنده‌های نوآوری»، «ایجاد سازوکار ورود مناسب محصولات شرکت‌ها به جامعه و تضمین فنی آنها»، «افزایش جذب منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی برای طرح‌های شرکت‌ها»، «ایجاد خط اعتباری بانکی برای سرمایه در گردش شرکت‌ها به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال»، «استقرار سرمایه گذاران جدید در پارک»، «عرضه سهام شرکت‌های پارک در بازار سرمایه (بورس)» و «ایجاد شبکه همکاری متخصصین شرکت‌ها در ناحیه نوآوری پردیس» است.

«کمک به انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناوری مشترک بین شرکت‌ها»، «نمونه‌سازی ایده محوری شرکت‌های عضو مرکز رشد به منظور تجاری‌سازی»، «استفاده از خدمات پژوهشی (آزمایشگاهی و کارگاهی) موجود در پارک توسط شرکت‌های پارک»، «کمک به حضور شرکت‌ها در مناقصات بخش‌های دولتی و عمومی جهت بومی‌سازی فناوری و رفع وابستگی کشور به خارج» نیز برنامه‌های حمایتی پارک فناوری پردیس را تشکیل می‌دهند.

گفتنی است؛ سازوکار طراحی شده برای رصد، کنترل و نظارت بر اجرای برنامه‌ها به صورت هفتگی در پارک طراحی و اجرا شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link