برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها تعطیل نشده است

[ad_1]

به گزارش شفاف، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم در دومین جلسه شورای سیاستگذاری سومین کنگره ملی شهدای دانشجو که با حضور معاونین و مدیران دانشگاه‌های ستادی، وزارت بهداشت، بسیج دانشجویی، نهاد رهبری و دانشگاه آزاد برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبد الله الحسین و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر بزرگداشت نام و یاد شهدای دانشجو گفت: تعظیم شهدایی که با فدا کردن جانشان امنیت و آرامش را به ما هدیه کردند کاری بسیار ارزشمند است.

وی افزود: توجه به امر فرهنگ ساز و مهم ایثار و شهادت نیاز همیشگی ماست و می‌تواند در دانشگاه‌ها تأثیرگذار و راهگشا باشد.

غفاری با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو و نقش آن در فضای فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: شهدا به این برنامه‌ها نیاز ندارند و در حقیقت ما هستیم که برای غنا بخشی به فرهنگ خودمان باید از نام و یاد شهدا بهره ببریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان دو دوره قبلی کنگره ملی شهدای دانشجو افزود: این کنگره ظرفیت همراهی و همگرایی همه دستگاه‌های دانشگاهی ر ا دارد.

رئیس شورای سیاستگذاری سومین کنگره ملی شهدای دانشجو با مهم برشمردن بخش مناسکی و آئینی در کنگره، بر تبیین اندیشه‌های شهدا تاکید کرد و تمرکز بیشتر بر تولید محتوای فاخر و متناسب با شان و منزلت شهدای دانشجو را خواستار شد.

غفاری در پایان با اشاره به شرایط خاص کشور در مواجهه با بیماری فراگیر افزود: هیچکدام از برنامه‌های فرهنگی تعطیل نشده بلکه نحوه اجرا در برخی موارد تغییر کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link