1 قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با 1 قاشق چایخوری آبلیمو و گلاب و گلیسرین مخلوط نمایید و روی لک های تیره بمالید و بعد از این که ماسک خشک شد با آب ولرم بشویید. مقدار مساوی شیر و عسل را مخلوط نمایید و روی صورت بکشید و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید. 2 قاشق چایخوری پودر چریش را با 1 قاشق سوپخوری عسل و 1 قاشق چایخوری سرکه سیب مخلوط نموده و چند دقیقه در یخچال بگذارید خنک شود و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید تا خشک شود و با آب ولرم بشویید.

با کمک یک تکه پنبه استریل آب پیاز را روی لک ها بزنید و اجازه دهید خشک شود سپس بشویید. ژل آلوئه ورا را با چند قطره گلاب مخلوط کنید و 2 – 3 دقیقه روی پوست به آرامی ماساژ دهید و به مدت 15 دقیقه روی پوست صورت بگذارید تا خشک شود . 1 قاشق سوپخوری آرد نخودچی را با 1 قاشق چایخوری پوره گوجه فرنگی و 1 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا مخلوط نموده و و روی صورت قرار دهید و بدون حرکت دادن عضلات صورت ، صبر کنید خشک شود. شب ها به مدت 15 دقیقه این ماسک را روی صورت قرار دهید و با کرم ضد لک ژل رویال آب سرد بشویید.

سپس با آب سرد بشویید. نصف پیاز و یک حبه سیر را له کنید و روی لک های تیره پوست بگذارید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید. میتوانید 1 قاشق غذاخوری آب پیاز را با 2 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و روی لک های تیره بزنید و بعد از 20 دقیقه بشویید. استفاده صحیح و اصولی از این کرم می تواند تا حد فراوانی در از بین بردن انواع لک های پدید آمده بر روی پوست تاثیرگذار باشد اما باید همواره توجه داشت که استفاده از کرمهای ضد لک خود به تنهایی تاثیر پذیر نیست، بلکه باید نکاتی همچون استفاده از کرم ضد آفتاب، مصرف آب به اندازه کافی، تغذیه سالم، مراقبت از پوست، شستشوی مناسب پوست و مواردی از این قبیل را هم در کنار مصرف کرم ضد لک انجام داد تا به نتیجه دلخواه دست یافت.

سیر گردش خون را بهبود داده و پیاز به از بین رفتن اسکارهای پوستی و جای زخم و جوش کمک میکند و در نتیجه لک های صورت به طور چشمگیری کمرنگ تر میشوند. کرم های ضد لک به لحاظ مکانیزم اثر کمی با هم تفاوت دارند و به همین دلیل قدرت از بین برندگی لک این کرم ها با هم تفاوت دارد. اگر میخواهید از شیر و عسل به عنوان ماسک ضد لک برای پوست خشک استفاده کنید میتوانید روغن یک عدد کپسول ویتامین E را هم به این ترکیب اضافه کنید.