اگر از برجام خارج می شدیم، همه هزینه ها با ما بود

[ad_1]

رییس جمهور گفت: ما باید پرچم عزای امام حسین (ع) را در خانه و زندگی مان به اهتزاز درآوریم و فضای کشور از شنبه باید حسینی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت با بیان اینکه هر امت و ملتی روزهای سختی دارد و در همان روزها جوهرهای انسانی مشخص می‌شود، اظهار کرد: این ماجرا را می‌شود از حرکت ابی‌عبدالله الحسین هم دید. ما امسال در محرم مثل هر سال عشق به ایشان و خانواده‌شان را باید نشان دهیم. شکل عزاداری ممکن است مقداری تغییر کند. اجتماعات باید در حد مجاز باشد و دستورالعمل‌های بهداشتی را مراعات کنیم.

وی افزود: یکی از اصول دینی ما حفظ جان خودمان و هم‌نوعان و هم‌کیشانمان است. فضای مجازی و سایت‌ها و صداوسیما هم باید پرچم عزای محرم را به اهتزاز دربیاورند. ما باید پرچم عزای امام حسین را در خانه و زندگیمان به اهتزاز درآوریم و فضای کشور از شنبه باید حسینی باشد.

رییس جمهور تأکید کرد: هفته دولت هفته درس‌آموزی است. ما سختی‌ها را که می‌بینیم گاهی از سختی‌های اول انقلاب غافل می‌شویم. در هفت تیر بزرگترین شخصیت‌های ما را ترور کردند و گفتند دیگر قوای کشور تعطیل شد، اما امام نگذاشت مجلس یک روز هم تعطیل شود. حتی ما از بیمارستان تعدادی را با برانکارد به مجلس آوردیم که مجلس از رسمیت نیفتد. آن روز نشان داده شد که این نظام قابل شکست نیست و من آن وقت فهمیدم قدرت هیچ دشمنی نمی‌تواند این نظام را بر زمین بزند.

روحانی گفت: ما امروز در دولت یک مسئولیت بزرگی داریم مثل همان روزهای دهه شصت که روزی دشمن با ترور شخصیت‌ها می‌خواست نظام را زمین بزند و با جنگ این کار را بکند، امروز با تحریم اقتصادی به دنبال همین است.

وی یادآور شد: ما با همه توان در صحنه هستیم و ایستادگی خود را از دست نخواهیم داد. گاهی در موقعیت‌هایی موفقیت بیشتری داشتیم و گاهی هم ممکن است اینگونه نباشد اما مردم بدانند ما یک روز را هم برای خود تعطیل نمی‌بینیم. دشمن می‌خواهد ما تسلیم شویم اما چنین چیزی را نخواهند دید.

روحانی گفت: کسی برای شماها که از مرداد ۳۲ تا امروز علیه این کشور و آن قدرت قانونی کودتا کردید و یک جبار را بر مردم حاکم کردید و علیه دموکراسی و قدرت قانونی عمل کردید و هنوز دارید ادامه می‌دهید، فرش قرمز پهن نخواهد کرد. آن ۲۸ مرداد بود که دشمن به ظاهر موفقیتی به دست آورد هرچند در باطن راه غلط بود. اما در ۲۴ مرداد امسال در شورای امنیت حتی همان موفقیت ظاهری را هم به دست نیاوردید.

رییس جمهور تاکید کرد: من از آن یازده کشوری که رای ندادند به آن قطعنامه تشکر می‌کنم و از آن دو کشور دوست هم که علیه این قطعنامه عمل کردند متشکرم. چرا ما این کار را توانستیم انجام دهیم؟ به خاطر تدبیر نظام و دولت. اگر آن روز که آنان از برجام خارج شدند ما هم خارج می‌شدیم همه هزینه‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ما می‌شد و آنوقت بی‌هزینه آمریکا به ما خیانت کرده بود.

وی یادآور شد: حالا این رسانه‌های بیگانه فارسی‌زبان دست بر این گذشته‌اند که آمریکا می‌خواهد از مکانیسم فلان برای برجام استفاده کند. عقل هم چیز خوبی است! بخوانید آن قرارداد برجام را! برای کسانی است که در داخل برجام باشند. آمریکا که به صراحت از آن خارج شده است. دیگر چه استفاده‌ای از آن مکانیسم؟

[ad_2]

Source link