الزام رعایت تعرفه مصوب در آزمایشگاه‌ها

[ad_1]

به گزارش شفاف، سیامک سمیعی مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت در گفت و گویی، درخصوص آزمایش‌های سرولوژی اظهار کرد: با توجه به عدم‌قطعیت آزمایش‌های سرولوژی به استناد ارزیابی‌های انجام گرفته، باید اقدامات لازم در زمینه جلوگیری از انجام چنین آزمایش‌هایی صورت بگیرد.

او ادامه داد: استفاده از تست‌های سرولوژی در تشخیص و تحقیق، مستلزم در دسترس قرار گرفتن کیت‌های معتبر است که هر یک از آنها مجوزهای لازم سازمان غذاودارو و همچنین اداره کل تجهیزات پزشکی را باید دریافت کرده باشند.

سمیعی تاکید کرد: در حال حاضر به دلیل تاخیر در پاسخ سیستم ایمنی به تست‌های سرولوژی و احتمال تفاوت جواب در افراد مختلف، آزمایش‌های سرولوژی به تنهایی جهت تشخیص و مدیریت بالینی نتوانسته‌اند مورد استفاده قرار گیرند.

پاسخ با تاخیر سیستم ایمنی بدن افراد به عفونت‌های ویروسی

مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پاسخ سیستم ایمنی بدن افراد به عفونت‌های ویروسی به خصوص عوامل بیماری کرونا تاخیری است، ادامه داد: در زمینه تست‌های سرولوژی باید آزمایش‌های پیگیرانه با استفاده از آزمایش‌های تشخیص مولکولی انجام شود.

سمیعی تاکید کرد: در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت استفاده از تست‌های رپید تست برای تشخیص بیماری کرونا را توصیه نکرده است و به دلیل اینکه افراد حامل ویروس در سیر عفونت می‌توانند نتایج مثبت و منفی آنتی‌بادی به همراه داشته باشند جواب این آزمایش آنتی‌بادی نباید برای تعیین  وضعیت عفونت مورد استفاده قرار گیرد.

سمیعی گفت: آزمایشگاه‌های پزشکی فقط مجاز به استفاده از کیت‌های مورد تائید وزارت بهداشت در زمینه‌های مختلف به خصوص تست‌های سرولوژی و ملزم به رعایت تعرفه مصوب هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link